Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30
Kavárnička s knihou
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14
VÁNOČNÍ JARMARK
15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Vzdělávací programy pro předškoláky

Vzdělávací programy pro předškolákyVážení rodiče,

rádi bychom předškolákům nabídli možnost zúčastnit se pravidelného vzdělávacího programu pro předškoláky přímo v naší MŠ. Zaměříme se na oblast angličtiny, matematické pregramotnosti a čtenářské pregramotnosti. Tyto oblasti považujeme za zásadní a věříme, že takováto pravidelná práce s předškoláky pomůže dětem v přípravě na vstup do základní školy. Všechny programy jsou dětem nabízeny zdarma.

Každý předškolák se v tomto pololetí může zúčastnit jednoho z těchto programů a v příštím pololetí si může vybrat program jiný. Proto pokud máte zájem, aby Vaše dítě navštěvovalo některý z těchto programů, nahlašte svůj zájem paní učitelce na třídě. Do každé skupiny zařadíme maximálně 10 dětí a to prvních deset dětí, které o tuto skupinu projevily zájem.

Program pro předškoláky ve všech oblastech bude probíhat vždy v pondělí od 10:00. Začínáme 11. 10. 2021.

Angličtina

Skupinu se zaměřením na angličtinu povede paní učitelka Veronika Kotas. V této skupině se s dětmi zaměří na seznámení se základní a jednoduchou slovní zásobou z anglického jazyka. Děti se naučí základní slovní obraty a fráze, zvyknou si na poslech mluveného anglického slova.

 

Matematická pregramotnost

Tuto skupinu povede paní učitelka Jana Sikorová. Zaměří se na rozvoj základních matematických představ. Děti budou trénovat schopnost třídit, porovnávat, rozkládat a kompletovat. Budou hledat shody a rozdíly a řešit rébusy. Pomocí her se budou věnovat také orientaci v prostoru.

 

Čtenářská pregramotnost

Čtenářskou pregramotnost bude s dětmi trénovat paní učitelka Petra Sobková. Zaměří se na rozvoj řeči, porozumění slovu a rozšiřování slovní zásoby. Trénovat budou sluch - slovní analýzu a syntézu, rytmus. Prací s obrázky budou nacvičovat dovednosti důležité pro budoucí čtení a psaní. Častým hostem ve skupině budou dětské knihy, díky nimž si děti vytvářejí vztah ke čtení a čtenářství jako takovému.