Úvod > Školní družina > Aktuality ŠD > Nové oddělení ŠD

Nové oddělení ŠD

V tomto školním roce otevíráme jedno oddělení školní družiny, které je organizováno formou školního klubu. Klubovna tohoto oddělení se nachází v přízemí ředitelského pavilonu (bývalá polská ZŠ).

V čem se provoz tohoto oddělení liší od klasické školní družiny?

Je to především starším věkem účastníků a odlišnými formami činností. Činnosti tohoto oddělení jsou přizpůsobeny zájmům a potřebám starších dětí navštěvujících 4. – 6. třídu základní školy.

Jaké aktivity toto oddělení nabízí?

Prostřednictvím pestrých a zajímavých činností jsou děti ve školním klubu motivovány k hodnotnému využívání volného času, k získávání nových vědomostí, dovedností i návyků, ale i k využívání vědomostí po praktické stránce, a tím i k rozvoji poznávacích procesů a k celoživotnímu vzdělávání.

Jedná se o:

• rekreační aktivity – probíhají každý den po výuce, dávají prostor relaxaci dětí po vyučování a odstranění únavy, v klubovně školního klubu budou k dispozici knihy, časopisy, stolní hry, poslech hudby a prostor pro komunikaci mezi dětmi
  • řízené pohybové aktivity, pro které můžeme využít zázemí a vybavení našeho školního hřiště a tělocvičny (např. fotbal, volejbal, ping pong, pohybové hry …)
  • základy mediálních činností – aktivity spojené s využíváním moderních technologií, počítačů, počítačových programů (například pro tvorbu videí), pro které budeme využívat počítačové učebny naší školy a multifunkční místnost s interaktivní tabulí, videokameru a další …
  • aktivity zaměřené na technické dovednosti – budeme pracovat s nástroji, vyrábět a kutit, zde využijeme vybavení pracovních dílen i 3D tiskárnu
  • filmový klub – zde se budeme věnovat sledování filmů, které jsou určitým způsobem spojeny s výukovými tématy ve škole
  • vaření – pro všechny kuchtíky se zájmem o přípravu klasických ale i moderních pokrmů bude k dispozici školní multifunkční místnost s kuchyňským koutem
  • badatelství – zaměřené na experimenty, pokusy a bádání

Forma docházky

Jednotlivé dny v týdnu budou věnovány různým aktivitám. Harmonogram činností bude zveřejněn na začátku školního roku. Účastníci tohoto oddělení se tedy předem mohou rozhodnout, ve které dny budou budou školní družinu navštěvovat, mohou také docházet denně. Zapsaní účastníci však budou docházet pouze do tohoto oddělení školní družiny. Nelze v průběhu týdne střídat docházku do různých oddělení ŠD.

Školní družina bude otevřena od 12:30 do 16:00.

Poplatek za provoz

Poplatek za toto oddělení je stejný jako pro klasická oddělení školní družiny. Je to 150,- Kč/ měsíc. Pokud budete mít zájem, aby Vaše dítě toto oddělení školní družiny navštěvovalo, vyplňte zápisový lístek do ŠD (dostupný u vychovatelů ŠD a na webových stránkách školy – záložka školní družina – dokumenty).