Vánoční jarmark 2022

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Noc s Andrsenem

Noc s Andrsenem

Noc s Andersenem 2. B
Nebyl to žádný apríl, když jsem dětem sdělila, že se 1. dubna ještě vrátí po vyučování do školy na Noc s Andersenem. Večerem nás provázela kniha Žádný strach, zajíčku. Plnili jsme čtenářské aktivity, hráli hry a zažívali dobrodružství. Děti si prošly stezkou odvahy, při které bojovaly nejen se strachem, ale měly za úkol si zapamatovat příšerky, aby po návratu do třídy vyplnily křížovku s tajenkou. Nechyběla ani legrace. Kreslilo se prsty u nohou, lovili jsme slizké žížaly, snažili se složitým způsobem získat lentilky, sprchu jsme nahradili automyčkou a všechny náramně bavila polštářová bitva.
I když mělo vyprávění a čtení na dobrou noc strašidelný nádech, tak unavené děti spolehlivě uspalo. Do růžova jsme se vyspali ve spacáku a s nadšením jsme si všichni slíbili, že si tuto akci zopakujeme i příští rok.
Monika Kouřilová
Noc s Andersenem 4.A
Ve 4.A  z pátku 1.4. na sobotu 2.4. s Andersenem nocovalo 12 dětí, respektive 15 - přišly s námi nocovat ještě tři osmačky - Ema, Eli a Maruška.  Moc nám pomohly a nezkazily žádnou legraci.
Četli jsme z knihy Když velcí byli kluci textík o J.A. Komenském. Vypočítali jsme, že letos měl 430 výročí od svého narození. Hráli jsme zároveň spoustu her, hráli vtipné scénky a nechyběla ani noční stezka odvahy tmavou tělocvičnou.Škola vůbec v noci vypadá jinak než ve dne. Taky jsme si pochutnali na luxusním zákusku jedné z maminek. Uteklo nám to tak rychle, že jsme ani nezaregistrovali, že usínáme až dlouho po půlnoci. No, už aby byl příští rok a s další nocování s Andersenem.
Kateřina Gaszková

V 5.A byl o Noc s Andersenem velký zájem. Přihlásilo se celkem 23 dětí, proto jsme museli spát ve dvou třídách a program vedly dvě paní učitelky. Tématem večera byla osobnost a dílo spisovatele Jaroslava Foglara. Pomocí morseovky jsme luštili vzkaz, plnili jsme čtenářské aktivity, poslechli si napínavý úryvek z knihy Hoši od Bobří řeky. Pak jsme pomocí různých zábavných aktivit "lovili" různé bobříky. Bobříka odvahy samozřejmě potmě nakonec. Také jsme si mohli vyzkoušet vyndat ježka z klece. Není divu, že po takovém večeru plném zážitků jsme měli problém usnout....

Ke snídani nám maminky napekly spoustu dobrot, a tak jsme se rozešli s plnými žaludky a pestrými zážitky.
P. uč. Kajzarová a Lisztwanová

FOTOGALERIE FACEBOOK