Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Ozdravný pobyt

Ozdravný pobytDen pátý - 8.10 2021 

Poslední den jsme si hodlali užít pořádně. Slunce nás lákalo ven už od rána. To jsme se ale museli učit. Všechno nám to tak rychle utíká, že i dopolední škola byla splněna cobydup. Navíc máme ve třídách rozečtené zajímavé knihy, tak nás to ranní učení bavilo.

Po svačince jsme se rozlosovali do dvojic a v těch jsme v lese běhali křížem krážem po stanovištích a plnili úkoly, odpovídali na otázky a poznávali rostliny a živočichy. Lesy jsou zde hluboké, ale my se v nich již orientujeme mistrovsky.

V odpoledním klidu jsme balili kufry, a tak nám při společenských návštěvách v pokojíčcích došlo, že se náš pobyt velmi rychle krátí. 

Odpoledne jsme stavěli zase v dalším hlubokém lese pro sebe navzájem překážkové dráhy a proběhli se v terénu podle pokynů našich spolužáků. Co skupina – to originální dráha. 

Večer byl vyhodnocovací a rozlučkový. Bylo nám spolu dobře. Ale těšíme se na rodiče, naše postýlky, naše zvyky, prostě domů.

Na shledanou zase někdy příště, milé Jeseníky!

1633713029596.jpg

Den čtvrtý – 7.10.2021

Lesní galerie výtvarného umění. Takto by se dalo nazvat naše dopolední tvoření z přírodnin. V lese jsme těmito kreativními činnostmi celé dopoledne. Naše obrazy jsou stále v lese k obdivu všech, kteří procházejí.

Po odpoledním klidu jsme šli na procházku tentokrát do lesa bukového. Včera jsme si vyrobili hudební nástroje a dnes jsme s nimi i za pomocí našich hlásků připravili koncerty přímo uprostřed lesa. Přírodní koncertní síň – to se jen tak nezažije.

Kousek od naší chaty je hřiště, kde jsme se dnes před večeří pořádně vyřádili. Včetně skákání přes potok a objevení vosího hnízda.

Večerní program byl v naší režii. Každý tým si připravil nějaké představení, hru nebo aktivitku… To nás bavilo hodně. Dokonce mnozí z nás si celkem pochvalovali den bez mobilů. Dokázali jsme si užívat i bez nich.

A co nám přinese páteční den? Necháme se překvapit…

IMG-20211007-WA0018.jpg

Den třetí – 6. října 2021

A byl to den deštivý… ale jen trochu.

Ráno jsme si četli a učili se něco z matematiky i z češtiny. Šlo to hravě. Na horách nám to dost myslí.

Dopolední ekologický program se dnes týkal lesnických profesí. Věděli jste, že třeba existují sběrači šišek? My jsme to všechno zjišťovali samozřejmě v lese, a to běhací hrou ve dvojicích. Někteří z nás to brali opravdu seriózně a známe dvanáct povolání lidí pracujících v lese.

Oběd byl výborný, mnozí z nás si knedlíky a omáčku přidávali i několikrát. Po odpoledním klidu a svačince jsme prozkoumávali blízké okolí a objevili jsme několik vodních mlýnů na lesním potoce.  Dost jsme si s nimi vyhráli. Ale déšť nás zahnal od mlýnů zpět do chaty.

Večer jsme ve skupinách soutěžili ve vědomostní hře Riskuj. Večírek pokračoval společenskými hrami, které jsme si sami vybrali. 

A pak už jen uložení do postýlek a večerka. Do postýlek jsme uložili i naše mobily a zítra nás čeká výzva – Den bez mobilů.

IMG_20211006_154045.jpg

Den druhý 5. října 2021

Jesenické kopce jsou jen pro experty a borce. A to my jsme!

Zdolali jsme vysoké vrcholy, poryvy větru, teplé podzimní slunce, pády přes kořeny a kameny a spoustu dalších nástrah přírody na horských túrách.

Velkou oporou ve vysokohorské turistice nám byly svačiny s řízky a také spousta borůvek. No, tušili jste, že můžete sbírat borůvky i v říjnu? Po cestě jsme viděli nádherné vodopády, dravce kroužící nad kotlinou, skoro i kamzíky. Když se před námi otevřel obzor s výhledem na Praděd, říkali jsme si, že to jsou právě ty okamžiky, které musíme uložit do paměti. Vystoupali jsme nad Ovčárnu a byli ve výšce 1 360 metrů nad mořem. Ten ozón! Až se nám zatočila hlava.

Večer jsme si povídali o našich jedinečných zážitcích a hráli divokou hru Lentilky. Smáli jsme se, až jsme se za břicha popadali a zapomněli jsme, že nás ještě před pár hodinami tak moc bolely nožky.

Těšíme se, co nám zítřejší den přinese.

20211005_125328.jpg

Den první 4. října 2021

Tak jsme se dočkali toho, na co jsme se tak dlouho těšili a na co jsme se tak dlouho pečlivě chystali.

Už víme, jak to vypadá v horské chatě solitér i v jejím okolí. Dvě hřiště, kopce i lesy. Všude jsme to prozkoumávali a všude jsme si hráli. Někteří z nás se již z těchto drobných aktivit dost unavili. jó, horský vzduch je silný! A to nás po večeři ještě čekaly večerní hry…  bingo, schovávačka, tichá pošta. Taky se učíme písničku „v lese“ a zpíváme jí z plných plic.  

Na zítra se chystá celodenní výlet, prý ale pohodový – to jsme tedy zvědaví, když už po dnešku nás bolí nožky.

Někteří z nás si myslí (tedy hlavně dospělí), že budeme první noc spát jako dudci.   Tak my zdravíme a zítra se zase ozveme.

Vaši čtvrťáci a páťáci

 

20211004_152546.jpg