Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30
Kavárnička s knihou
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14
VÁNOČNÍ JARMARK
15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Ozdravný pobyt - Karlov 2019 - den čtvrtý

Ozdravný pobyt - Karlov 2019 - den čtvrtýČtvrtý den našeho ozdravného pobytu začal pro některé z nás zklamáním, jiní se zaradovali. Proč? Protože nám Horská služba se sídlem na Ovčárně v žádném případě nedoporučila výlet na Praděd, kde je mlha a fouká silný vítr!

Takže nám nezbylo nic jiného než se věnovat učení, naštěstí ale opět jen do svačiny. Po ní jsme se vydali do nedaleké vesnice Malá Morávka (utratit nějaké peníze a koupit si něco na památku pro sebe, známé nebo kamarády). Cestou nám občas svítilo sluníčko, ale vrcholky okolních hor byly v mracích. Cestou zpět se schovalo za mraky a spustil se déšť, naštěstí jsme už byli nedaleko chaty.

Oběd byl dnes jiný než ostatní dny, měli jsme totiž na túru připravený balíček na celý den a v něm mimo jiné řízek a chleba. V kuchyni nám mimo plán uvařili dobrou gulášovou polévku a pak jsme se pustili do řízku.

Po krátkém odpočinku jsme byli připraveni strávit odpoledne v lese, ale než jsme se nasvačili, přišel déšť a střídavě pršelo nebo lilo jako z konve … Ne příliš nadšení jsme museli zůstat v jídelně a plnit různé úkoly. Ach jo! To byl náš první projev zklamání, že nemůžeme ven. Ale pak to začalo být zajímavé. Úkoly, které byly pro nás připravené, byly často hodně záludné, jako např. jíst lentilky pomocí dvou špejlí a ještě k tomu praváci levou rukou a leváci pravou. Jen si to někdy zkuste, nebo se alespoň podívejte do fotogalerie, jak nám to šlo. Také další úkoly byly zábavné a při jejich plnění nám čas do večeře utekl až moc rychle. Mezi soutěžemi jsme sledovali, zda přestane pršet, abychom mohli ven, ale příroda byla proti nám.

Po večeři v podobě buchtiček s krémem na nás čekalo překvapení – šli jsme na noční výlet. Paráda! Někteří měli  baterku nebo laserové ukazovátko, většina z nás ale šla statečně potmě. Cestou jsme se někteří asi báli, proto jsme křičeli. Nebo to bylo jen tak, z legrace? Zpět do chaty jsme se vrátili asi za hodinu, tak trochu unavení, ale šťastní, že pro nás paní učitelky takové překvapení připravily.

A co ještě dodat? Posíláme všem velkou pusu na dobrou noc.