Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30
Kavárnička s knihou
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14
VÁNOČNÍ JARMARK
15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Projektový den

Projektový denDatum konání:
27.9.2021
Během projektového dne se třídy věnovaly různým tématům:
Žáci 7. ročníku si zkusili  práci s buzolou a naučili se určovat azimut. Pomocí pracovních listů si připomněli světové strany a jak se dá orientovat v přírodě podle letokruhů, mraveniště, lišejníků a dalších přírodních úkazů. Vyzkoušeli si  Morseovou abecedu a různá šifrování pomocí smyček, čísel, pily. Protože v loňském "koronavirovém" roce neměli laboratoní práce, tak projektový den byl zaměřen na práci s mikroskopem. Děti si zkusily dvě laboratorní práce. Zkoumali buňky mechu a buňky pokožky cibule. Cílem bylo naučit se vytvořit mikroskopický preparát a manipulace s mikroskopem. V učebně fyziky jsme pracovali s elektrickými a elektronickými obvody (se žárovkou, LEDkou, motorem, dalšími součástkami, různé blikače, sirény, houkačky, melodické zvonky, ventilátor apod.). Využili jsme stavebnici Boffin 500.
 

Žáci 8. ročníku v rámci projektového dne navštívili pod heslem Třinec - dříve a dnes vybraná zajímavá místa našeho města. Srovnali jsme jejich současnou podobu s minulostí. Společně jsem prošli expozice Muzea Třineckých železáren a města Třince, zúčastnili jsem se prohlídky evangelického kostela. 

Třídní učitelé 9. ročníků si pro děti připravili den k volbě povolání. V prvních hodinách nás navštívili zaměstnanci Obchodní akademie Třinec a SOŠ Třinec - Kanada, aby děti seznámili s tím, jak to u nich funguje na škole a také si v dílnách vyrobili píšťalku. Kdo chtěl tak se mohl dotazovat. Ve zbylém času si děti zahrály deskovou hru k volbě povolání https://skolnihry.cz/hry/vzhuru-do-sveta-povolani . Je v našem nejlepším zájmu dětem pomoct se správně rozhodnout.

Fotogalerie ZŠ