AMERICKÝ DEN
Halloweenské odpoledne ve školní družině
Poznávací zájezd do Anglie - den první
Poznávací zájezd do Anglie - den pátý
Bobřík informatiky
Badatelský kroužek - lekce "Vejce v úzkých"

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Setkání s Petrem Horáčkem

Setkání s Petrem Horáčkem

Díky jedinečnému festivalu Čtefest a především díky jeho ředitelce Marice Zadembské jsme mohli navštívit besedu s výjimečným spisovatelem Petrem Horáčkem, který žije a pracuje až ve Velké Británii...

A jak prožívala setkání třída 2.B?
Na setkání se spisovatelem a výtvarníkem Petrem Horáčkem jsme se nemohli dočkat. S oblibou pracujeme s jeho knihami od první třídy a vždy nám připomene důležité životní moudro. Jeho příběhy jsou laskavé, hodnotné, vtipné a doplněné překrásnými ilustracemi. Vidět ho kreslit, předčítat a povídat si s ním byl pro nás nezapomenutelný zážitek. Na živo jsme se s ním setkali poprvé a cítili jsme, že jeho knihy vypovídají přesně o tom, jaký je on sám - přirozený, příjemný a usměvavý. Navíc jsme od něho dostali autogram a obrázek hlavních postav z jeho knih. My jsme ale pro něho taky měli překvapení. Předali jsme mu koláž tvořenou vzkazy, záznamy z četby jeho knížek, napodobeniny jeho kreseb a pozdravy. Věříme, že se ještě uvidíme.
                                                                                                                                                                                       Třídní učitelka Monika Kouřilová.

Více uvidíte ve fotogalerii.