Žáci 8. a 9. ročníků navštívili koncert Janáčkovy filharmonie v Ostravě s názvem Šťastné konce. Pro mnohé z nich to byla již několikátá návštěva filharmonie, ale opět silný kulturní a hudební zážitek, který v nich zanechal spoustu dojmů.
„Myslím si, že by měl každý mít možnost zažít takový koncert, navnímat tu atmosféru a ten pocit, když všechny hudební nástroje začnou hrát.“
— Sofie, 9.B
„Nejvíce mě překvapil moderátor koncertu. Protože když se řekne filharmonie, představíte si vážnou hudbu, žádné vtipy, jenom poslouchání. Ale pán, který uváděl celý program, byl strašně vtipný a charismatický.“
— Adelina, 9.B
„Filharmonie je pro mě místo, kde se setkáváme s úžasným hudebním prožitkem. Není to to samé jako pouštět si nahrávky moderních písní. Má to hloubku.“
— Veronika, 9.B
Děkujeme Janáčkova filharmonie Ostrava za krásný program a inspirativní setkání s hudbou, která dokáže oslovit i mladé posluchače. 
