Přihlášení

OVOCE

MLÉKO DO ŠKOL

 

 

VÝLET TŘEŤÁKŮ DO MOSTŮ U JABLUNKOVA

Paní učitelka nám dlouho tajila, kam letos pojedeme na výlet. Rafinovaně jsme loudili odpověď, ale marně. Věděla to jen Vladěnka, která slíbila, že to nikomu neřekne (ale stejně řekla!). 

Asi dva týdny před plánovaným výletem jsme se dozvěděli pravdu! Pojedeme na Mosty, na pozemek Vladěnčiných prarodičů. Někteří z nás nevěděli, co mají čekat, ale většina se nás těšila, protože nám paní učitelka řekla, že se nám to bude určitě líbit.

V pátek 27. 5. jsme měli sraz u školy v 7.50. V 8.34 nám odjížděl vlak ze zastávky Třinec-centrum směr Mosty u Jablunkova. Už to byl pro některé zážitek, protože vlakem cestovali poprvé v životě. 

Po příjezdu do Mostů jsem se procházkovým krokem vydali na "onen" pozemek. Po příchodu nás přivítal Vladěnčin dědeček (ne sice chlebem a solí), nabídl nám všem domácí jablkový šáteček, který byl vynikající. Pak nás provedl svým pozemkem. Ukázal na své miniarboretum, ve kterém vysázel 8.500 stromů různých druhů, úly plné včeliček (kterých je tady asi 3 miliony), rybník a pak nás dovedl na zahradní posezení, kde už hořel oheň pro naše klobásky a párky (už jsme na ně měli docela chuť).

Když jsme se všichni pohodlně usadili, přestavil nám Vladěnčin tatínek tři dravce, které doma chovají. Káně Harrisova, poštolka obecná a sova pálená. Všichni jsme si je mohli pohladit, vyfotit a dokonce nám i Vlaďčin tatínek půjčil rukavici, na kterém káně seděla a mohli jsme si ji podržet. Ta Vlaďka se teda má! Je asi úžasné mít doma tyto dravce.

Po ukázce dravých ptáků došlo konečně na naše párečky a klobásky. Aby vše šlo rychleji, paní učitelka s Vladěnčinou maminkou nám je ogrilovaly hromadně na grilu. To byla pochoutka!

Po obědě jsme si mohli zastřílet ze vzduchovky. Divíme si, že nám to paní učitelky dovolily. Naštěstí nebyl nikdo zabit ani raněn. Nestříleli jsme totiž po sobě, ale na terč. Nejlépe to šlo z chlapců Dankovi Gajdošovi a z děvčat si s tím nejlíp poradila Klárka Bugajová.

Někteří z nás ještě stačili vylézt na rozhlednu, která je taky součástí tohoto nádherného pozemku, a ze které je úžasný výlet do okolí. 

Na závěr nás rodiče Vladěnky obdařili spoustou cen, které pro nás všechny zakoupili. 

Cestu zpátky na vlak dlouho nezapomeneme. Skoro celou cestu jsme utíkali, protože jsme měli strach, že nám ujede vlak. Překonali jsme se a vydali ze sebe poslední zbytky sil, protože nám paní učitelka slíbila odměnu, jestli vlak stihneme. Bylo to o fous, ale vyšlo to! Moc rádi jsme se ve vlaku složili na sedadla a odpočívali plni dnešních zážitků.

Výlet se nám moc povedl, počasí nám přálo, všichni jsme byli moc hodní a nikdo se nezranil. Paní učitelka měla pravdu. Výlet se nám moc líbil.

Touto cestou chceme také poděkovat rodičům Vladěnky - Lence a Marianovi Loboziakovým a také Vlaďčiným prarodičům, kteří nám umožnili strávit část dne v tak nádherném prostředí a za program, který si pro nás, děti, připravili. Moc děkujeme.

                                                                    Mgr. Alena Cieslarová a děti 3.A a 3.B

Rychlý kontakt

Základní škola:
telefon: 558 999 300
email: reditelzavinac 01zstrikop.cz

Školní jídelna:
telefon: 558 999 304

Školní družina: 
telefon: 558 999 305

Kde nás najdete?

Mapa školy

Hledat na tomto webu