Přihlášení

OVOCE

MLÉKO DO ŠKOL

 

 

Ozdravný pobyt Karlov - den druhý

Probudili jsme se do krásného sluncem zalitého rána, což v nás vzbudilo příjemnou náladu. Ta nás však brzy opustila, protože nám bylo řečeno, že se budeme učit. Ale naštěstí to bylo jen do 10 hodin - jedna třída měla matematiku a druhá angličtinu. A pak jsme opět vyrazili do lesa.

V lese na nás čekaly obrázky a texty o přírodě rozmístěné mezi stromy. Měli jsme je postupně všechny prozkoumat a odpovědět na otázky uvedené ve spodní části. Dozvěděli jsme se hodně zajímavého o práci a životě v lese a jak se o les starat.

Po obědě jsme byli navnaděni na vycházku na další protější kopec, na němž je rozhledna. Šli jsme hodně do kopce, ale hnala nás vidina možnosti navštívit rozhlednu a hezky z výšky si prohlédnout okolní kopce. Cestou jsme pozorovali různé stromy, mechy, lišejníky a potkali jsme velké množství muchomůrek červených a několik jedlých hub. Když jsme v dálce zahlédli, že lesní pěšina končí, protože se přiblížil vrchol kopce, naše nadšení nás hnalo kupředu. Jenže pak přišlo zklamání z toho, že pěšina zabočila doleva a následoval poměrně prudký sešup z kopce. Došli jsme na prostorné rozcestí, kde bylo uvedeno, že k rozhledně musíme jít ještě tři kilometry. Protože však už bylo hodně hodin a byli jsme z výšlapu unavení, bylo rozhodnuto, že se vrátíme na chatu jinou cestou, kde nás čekala překážková dráha v podobě pokácených stromů napadených kůrovcem. Ale zvládli jsme to.

Po večeři jsme se zabavili hrou Lovci lidí, kdy jsme bez mluvení měli zjistit o svých kamarádech takové zajímavosti, podle kterých by je ostatní poznali. A to vůbec nebylo jednoduché, ale podařilo se nám to.

Tím jsme se přiblížili k hodině, kterou nemáme moc rádi a říká se jí večerka. Nicméně budeme usínat opět plní dojmů z dnešního dne a s vyhlídkou, že i zítra zažijeme hodně zajímavého.

Zdravíme všechny a přejeme dobrou noc.

Rychlý kontakt

Základní škola:
telefon: 558 999 300
email: reditelzavinac 01zstrikop.cz

Školní jídelna:
telefon: 558 999 304

Školní družina: 
telefon: 558 999 305

Kde nás najdete?

Mapa školy

Hledat na tomto webu