Přihlášení

OVOCE

MLÉKO DO ŠKOL

 

 

Listování s Lukášem Hejlíkem a Alanem Novotným - 9.1.2020

Ani letos si naše čtenářská škola nenechala ujít „listování“ zajímavými knihami. Žáci měli listování zdarma, díky našemu Spolku rodičů, který akci pro všechny žáky školy sponzoroval.

Děti 1. stupně zhlédly scénické předvedení knihy od Izraelského autora Janneca Leviho: Dobrodružství strýčka Ludvíka, což není jen tak obyčejný strýček – ale strýček přímo pohádkový, co nosí kulaté brýle a má 4 vlasy na hlavě! Strýček Ludík je velký dobrodruh, který prožívá různá neuvěřitelná dobrodružství. Kamarádil se s obry, bojoval se strašidly nebo byl třeba proměněn na rok ve švába a narodilo se mu spoustu malých švábíků, kteří byli opravdu jedineční. Naše děti o tom ví své – protože se přímo na scéně školní tělocvičny mohly vžít so jejich rolí a zahrát si společně s herci.

 

Žáci 2. stupně měli možnost zažít živý vstup ze sportovního studia TV Listování na běžecký závod mezi Usainem Boltem, Lukášem Hejlíkem a Alanem Novotným, který právě probíhal v beznadějně vyprodané imaginární Werkaréně v Třinci. Listovalo se totiž neobvyklým žánrem – a to, životopisem sportovní literatury. Kniha Můj příběh: 9,58 vypráví o nejrychlejším sprinterovi všech dob – Usainu Boltovi. Žáci si nejen vyslechli jedinečné rozhovory s běžcovou rodinou, přáteli, učiteli nebo trenérem, ale také obdivovali herecké výkony – neboť ačkoliv hráli pouze dva, tak se na jevišti v mnoha hereckých variacích objevilo široké spektrum různých postav – což žáci velmi ocenili.

Rychlý kontakt

Základní škola:
telefon: 558 999 300
email: reditelzavinac 01zstrikop.cz

Školní jídelna:
telefon: 558 999 304

Školní družina: 
telefon: 558 999 305

Kde nás najdete?

Mapa školy

Hledat na tomto webu