Přihlášení

OVOCE

MLÉKO DO ŠKOL

 

 

ŠKOLA

MEZINÁRODNÍ ŘEMESLNÉ HRY

Ve středu 15. dubna se v areálu Střední odborné školy Třineckých železáren uskutečnil již 4. ročník projektu „Mezinárodní řemeslné hry Junior 2015“, jehož cílem je probudit u žáků 8. tříd základní školy zájem o technické a řemeslné obory.  Zástupci naší školy porovnali své síly s žáky 21 základních škol z Třince a okolí. V první části vyplňovali žáci vědomostní kvíz. V druhé části se rozdělili do čtyř skupin-oborů: hutník, instalatér, strojní mechanik a elektrikář, ve kterých plnili úkoly blízké jednotlivým oborů. Náš instalatér Martin Delong měl za úkol sestrojit plastové potrubí podle nastudovaného schématu a napojit toto potrubí na vodní kolo. Jana Nogawczyková v roli hutníka se musela obléci do nehořlavého kabátu a pomocí nalévací lžíce měla naplnit model ingotu barevnými plastovými míčky. Úkolem strojního mechanika Pavla Loslebena bylo orýsování, vyřezání, složení a výsledné zprovoznění letadélka. Matěj Marosz coby elektrikář se snažil zapojit zadaný elektrický obvod v co nejkratším čase. Všichni čtyři žáci naší školy se se zadanými úkoly poprali statečně, a i když na vítězné umístění nedosáhli, naši školu dobře reprezentovali. 

FOTOGALERIE

Rychlý kontakt

Základní škola:
telefon: 558 999 300
email: reditelzavinac 01zstrikop.cz

Školní jídelna:
telefon: 558 999 304

Školní družina: 
telefon: 558 999 305

Kde nás najdete?

Mapa školy

Hledat na tomto webu