OPIČKY

V tomto týdnu jsme si povídali o opičkách. Opičky jsme vyráběli a také jsme si na opičky zahráli. Jako opičky jsme se snažili zbavovat se kokosových ořechů na svém ostrově tak, aby nám nespadly do moře :-)

LIDSKÉ TĚLO

Z kterých částí se skládá lidské tělo? Kolik dřevěných kostiček je potřeba, abychom vytvořili obrys lidského těla? Co lidskému tělu školí a co mu prospívá? Jak vypadá lidská kostra a jak vypadá kostra z těstovin? :-) Na tyto a mnoho dalších otázek jsme si odpověděli, když jsme si v družince povídali, hráli a tvořili na téma LIDSKÉ TĚLO.

MASOPUST

Dozvěděli jsme se mnohé o Masopustu, masopustních tradicích a zvycích. Vyráběli jsme také masopustní jitrnice a koláče :-)

PTÁČCI

Povídali jsme si o ptácích, dozvěděli jsme se spoustu nových a zajímavých informací jako například čím se ptáci živí, jaká si staví hnízda, jaké zanechávají stopy. Také jsme krásné ptáky vyrobili a nakreslili. Podívejte se do přiložené fotogalerie.

ŽELVÍ TÝDEN

Želva je moc zajímavý živočich. Zjistili jsme o ní spoustu věcí, vyráběli jsme, kreslili a také jsme se podívali na pěknou pohádku o želvách.

CHAMELEONI A DALŠÍ JEŠTĚŘI

V prosinci jsme se seznámili s posledním zvířátkem v roce 2020. Je jím chameleon. Věděli jste, že chameleon mění svoji barvu podle své nálady? Chameleon se dokáže dívat každým okem jinam a jeho jazyk může být tak dlouhý, jak dlouhé je jeho tělo :-)

Podívejte se, jak krásné chameleony a další ještěry vytvořily děti v naší družině.

SOVA

Také tento měsíc pokračujeme v naší celoroční družinkové hře. Povídali jsme si o sovách, o jejich superschopnostech a také jsme si krásné sovy vyrobili.