ČTEFEST - BYLO NEBYLO

V úterý 8.6. se děti z naší školní družiny zúčastnily výtvarného workshopu s Bylo Nebylo. Bylo Nebylo je nakladatelství, které charakterizuje poetický jazyk, hravá forma a touha sdělovat a sdílet. Tématem dnešního výtvarného workshopu byla tvorba knihy "Mé sny". Děti si tvoření i atmosféru dnešního setkání moc užily.

ČTENÍ S PETREM SUTORÝM

Ve středu 2. 6. 2021 navštívil děti herec Těšínského divadla Petr Sutorý. Kniha Strýček Ludvík ve švýcarské poušti v podání pana Sutorého děti velmi zaujala. Děti byly zcela pohlceny dějem a jejich představivost pracovala na plné obrátky. Po čtení děti odpovídaly na otázky týkající se děje příběhu. Celé setkání proběhlo v milé atmosféře a děti i dospěláci si je moc užili. Jak vše probíhalo můžete shlédnout v přiložené fotogalerii :-)

DEN DĚTÍ

Den dětí jsme oslavili zmrzlinou. Hodně zábavy jsme si užili také při kreslení zmrzlin na chodník.

DUBEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Také dubnem nás provázela zvířátka. Tentokrát šlo o lvíčky, mravence a havrany. No a protože na konci dubna se slaví Filipojakubská noc neboli pálení čarodějnic, připomněli jsme si také tento svátek :-)

OPIČKY

V tomto týdnu jsme si povídali o opičkách. Opičky jsme vyráběli a také jsme si na opičky zahráli. Jako opičky jsme se snažili zbavovat se kokosových ořechů na svém ostrově tak, aby nám nespadly do moře :-)

LIDSKÉ TĚLO

Z kterých částí se skládá lidské tělo? Kolik dřevěných kostiček je potřeba, abychom vytvořili obrys lidského těla? Co lidskému tělu školí a co mu prospívá? Jak vypadá lidská kostra a jak vypadá kostra z těstovin? :-) Na tyto a mnoho dalších otázek jsme si odpověděli, když jsme si v družince povídali, hráli a tvořili na téma LIDSKÉ TĚLO.

MASOPUST

Dozvěděli jsme se mnohé o Masopustu, masopustních tradicích a zvycích. Vyráběli jsme také masopustní jitrnice a koláče :-)

PTÁČCI

Povídali jsme si o ptácích, dozvěděli jsme se spoustu nových a zajímavých informací jako například čím se ptáci živí, jaká si staví hnízda, jaké zanechávají stopy. Také jsme krásné ptáky vyrobili a nakreslili. Podívejte se do přiložené fotogalerie.