4.B Mgr. Raszková Hana

ŠKOLNÍ VÝLET - ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

V pondělí 18.6. jsme se ráno v 8 hodin sešli před školou, abychom společně se 4. A vyrazili na školní výlet do Rožnova pod Radhoštěm - Valašského muzea v přírodě. Počasí nám přálo, mírně zataženo a teplo - na výlet ideální.

Za hodinku jsme byli na místě a první kroky vedly do Mlýnské doliny, kde nás provázela i s výkladem paní průvodkyně. Po svačince jsme se vydali do Valašské dědiny a na závěr do Dřevěného městečka, kde jsme i někteří ochutnali zdejší tradiční jídlo. Nakoupili jsme suvenýry, zařádili si na trávě a na kolotoči a hurá domů. Parádně nám všechno vyšlo.

NOCOVÁNÍ S ANDERSENEM

Od února jsme se pořád ptaly naší paní učitelky, kdy už konečně budeme spát ve škole. A  tento den konečně přišel v pátek 23.3.

Plní nadšení se spacákem a karimatkou v ruce jsme dorazili v 6 večer do školy. Nejdříve nás paní učitelka seznámila s tématem večera a programem a vrhli jsme se do toho.

Letošní rok nás provázeli pejsek s kočičkou z knihy Josefa Čapka. Po úvodní křížovce, která nám prozradila spisovatele této knihy, jsme si vyrobili miniknížku Jak pejsek s kočičkou slavili 28. říjen. Protože se v pohádce psalo i o T. G. Masarykovi, paní učitelka nám o něm přečetla hodně zajímavých informací - o jeho dětství, rodině, jaký to člověk vlastně byl.

Po řízených činnostech jsme se pustili do hry, kterou si pro nás připravili Sára, Kuba a Lukáš. Hra se jmenovala Kdo jsem a pořádně jsme se u ní nasmáli.

Kolem 22 hodiny jsme se vydali hledat poklad. Prolezli jsme skoro celou školu, až se nám konečně podařil najít. Potom jsme si přichystali noclehy a čekali na stezku odvahy. Tu jsme zvládli do půlnoci a hurá na kutě. Na dobrou noc nám p. učitelka přečetla pohádku a za chvíli jsme spali jako dudci.

K dobré náladě nám přispěli dobrůtky od našich maminek a tatínků, kteří nám přichystali spoustu muffinů, buchet, závinů a šneků. Moooc děkujeme.

HUSITÉ

Ve vlastivědě se učíme hodně o historii naší země. Zajímavé období je třeba doba husitská. Na chvíli jsme si na ni zahráli v  pracovních činnostech, kdy jsme vyráběli  husitské zbraně.

ČTENÁŘSKÉ REFERÁTY

Během celého pololetí jsme každý vytvářeli 2 čtenářské referáty na knihy, které si čteme doma i v dílnách čtení. Měli jsme několik možností, jak daný referát zpracovat. Někteří své hrdiny vložili do "síně slávy a síně ostudy", jiní zahráli scénku z úryvku textu, další psali svým hrdinům dopisy... Můžete zhodnotit sami, jak se nám to povedlo.

VÁNOČNÍ BESÍDKA

Jako každý rok  jsme se v prosinci těšili na vánoční besídku. Letos to vyšlo na  pátek 22. Nejdříve jsme se šli podívat na interaktivní tabuli na program našeho vánočního jarmarku, a potom už hurá na rozbalování dárků.

PRAVĚK

Máme tady 4. třídu a s ní nám přibyl nový předmět - vlastivěda. Hned první kapitoly nás zavedly do času před miliony let – do pravěku.

Ve středu ráno nás čekalo překvapení. Do třídy jsme museli jít přes DÍRU V ČASE a ocitli jsme se v době před mnoha tisíci lety  před naším letopočtem.

Zjišťovali jsme, kdo to byli pravěcí lidé, čím se živili, kde bydleli, co k životu potřebovali. Při práci s texty a ve skupinách jsme zjistili spoustu informací. Tancovali jsme kolem ohně, vyráběli si pravěké šperky z kostí a zubů zvířat, malovali jsme v jeskyních na stěny…Vraťte se s námi do doby mamutů.