SKOK DO VÝŠKY

V úterý 3. 12. 2019 se na ZŠ Dany a Emila Zátopkových uskutečnila již tradiční soutěž ve skoku do výšky žáků 2. stupně, Vánoční laťka. Naši školu reprezentovali: Anna Przeczková, Jana Rajcová, Tereza Žatkuľaková, Dominika Gillová, Anna Mazgajová, Eliška Datková, Patrik Jokel, Patrik Klapsia, Dominik Czechowski, Jakub Bora a Vojtěch Kolačan. I když si žádný z žáků nezlepšil svůj osobní rekord, jako družstvo se umístili na krásném 4. Místě.

Žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

MINIHÁZENÁ ŽÁKŮ 4. A 5. TŘÍD

Ve středu 27. listopadu 2019 se v hale Stars uskutečnilo 1. kolo dvoudílného turnaje v miniházené žáků 4. a 5. tříd. Školu reprezentovali: Jakub Klimek, Marek Przeczek, Lukáš Sikora, Ivan Kotovych, Patrik Lipus, Jakub Kotas, Matyáš Vrána, Jakub Mocek a Viktor Janeczko. Z děvčat: Nicol Benčáková, Amálie Sikorová, Aneta Kolačanová, Markéta Novotná, Natálie Štelbacká, Amálie Pořická a Jessica Horváthová. Chlapci odehráli tři zápasy z celkových osmi a průběžně se umístili na 7. místě. Nejlepším střelcem naší školy se stal Jakub Klimek s patnácti body. Děvčata odehrála čtyři zápasy z celkových šesti a průběžně se umístila na 2. místě. Nejlepší střelkyní s osmnácti body se stala Natálie Štelbacká. Druhé kolo turnaje se uskuteční na jaře roku 2020.

Děkujeme žákům za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí ve druhém kole.

NAPŘÍČ ŠKOLOU PODESÁTÉ

TÉMA LETOŠNÍHO NAPŘÍČ BYLA SVOBODA

Uvědomují si dnešní děti, jaké to je žít ve svobodné zemi? Jak je svoboda důležitá a co skutečně znamená? Nejspíš ne. Musely by zažít zdánlivě dávnou nesvobodu, tak jako většina z nás učitelů, aby pochopily ten velký rozdíl.

Právě proto jsme s dětmi prožili 15. listopadu projektový den Napříč školou na téma Svoboda. Hlavním průvodcem nám byla kniha Petra Síse – Zeď, kterou jsme díky Spolku rodičů koupili do každé třídy. Prostřednictvím této knížky se děti v promíchaných skupinách ocitly v jiné době. Pokusily se vžít do toho, jak se žilo lidem za „železnou oponou“ v letech 1948 – 1989, co v tehdejší době prožívali, o čem snili. Navzdory neprožitému má kniha tu moc ukázat čtenářům neznámé či nepoznané.

Opravdu se nám projekt pro 320 žáků podařil, protože jsme z pisatelských výkonů žáků vyčetli, že si děti uvědomily hodnoty pro svobodu nepostradatelné.

V knihovně jsme pokřtili Čtenářský metr

Poslední listopadovou sobotu zaplnily třineckou knihovnu děti společně s rodiči. Konal se zde totiž už tradiční Den pro dětskou knihu, který měl na programu kromě knížek, workshopů a představení pro děti, také jednu výjimečnou událost – křest Čtenářského metru.