Přihlášení

OVOCE

MLÉKO DO ŠKOL

FLORBAL MLADŠÍ A STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Ve středu 12. 12. 2018 v hale STaRS proběhl florbalový turnaj mladších i starších dívek. Mladším holkám se vedlo skvěle. Porazily družstvo Hnojníku 2:1 a vyhrály v utkání s Jubilejní Masarykovou Základní Školou 1:0. Zaslouženě postoupily do okresního kola, které se uskuteční v lednu. Dívkám budeme držet palce. 

Starším holkám se tak dobře nedařilo. Prohrály v utkání s Hnojníkem i se Základní Školou Dany a Emila Zátopkových a s Jubilejní Masarykovou Základní Školou vyhrály 1:0. V turnaji skončily na hezkém 3. místě.

Mladší žákyně reprezentovaly: Aneta Čiklová, Nikola Čiklová, Dominika Gillová, Anita Holeksová, Veronika Jurásková, Karolína Wollnerová, Denisa Cieslarová, Jana Rajcová a Radka Štangová.

Za starší žákyně hrály: Tina Kajfoszová, Miriama Malinová, Anna Przeczková, Aneta Šebestová, Kristýna Švančarová, Zuzana Bulavová a Kristýna Krelová.

Dívkám děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

 

OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA

     Letošní školní kolo OČJ pro žáky 8. a 9. ročníku se konalo 23. 11. a této soutěže se zúčastnilo 10 žáků naší školy. Mluvnické úkoly a slohová práce se nejvíce povedla Janě Nguyenové z 9. A, za ní se umístila Tereza Bugajová a na 3. místě pak Marek Szwarc  rovněž z 9. A. Nejlepším soutěžícím patří naše gratulace a ostatním  děkujeme za účast a snahu. Do okresního kola , které se bude konat 29.1. ve Frýdlantu nad Ostravicí, postupuje vítězka.

Dějepisná olympiáda

Dne 23. 11. 2018 proběhlo školní kolo Dějepisné olympiády pro žáky 8. a 9. tříd. Letošní téma bylo „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace.“

Na 1. místě se umístil Vojtěch Štodt z 9. A s celkovým počtem 59 bodů, druhý skončil Gabriel Gill z 9.A se ziskem 46 bodů a třetí byl Tomáš Raszka z 9.A s 38 body. Vojtovi držíme palce v okresním kole, které se uskuteční v lednu a všem ostatním děkujeme za účast.

FLORBAL STARŠÍCH ŽÁKŮ

Ve čtvrtek 6.12.2018 starší chlapci bojovali ve florbale s ostatními žáky třineckých škol a okolí. Bohužel ani těmto chlapcům se nedařilo a nakonec v turnaji uhráli dvě remízy a dvakrát prohráli o gól, čímž napodobili své mladší spolužáky. Všem reprezentantům děkujeme a držíme palce v dalších sportovních kláních.

FLORBAL MLADŠÍCH ŽÁKŮ

Naší mladší reprezentanti se ve středu 5.12. utkali v okrskovém kole s žáky ostatních třineckých škol a okolí ve florbale. Chlapi, i když nechali na hřišti maximum možných sil a umění, nedosáhli na úspěch a ve skupině 3x prohráli o gól. Chlapcům děkujeme za reprezentaci a příště přejeme více štěstí.

HALOVÝ FOTBAL STARŠÍCH ŽÁKŮ

Starším žákům se v halové kopané příliš nedařilo a obsadili nakonec 5. místo. Ve skupině prohráli 4 zápasy a až poslední zápas vyhráli. Snahou a bojovností se týmům vyrovnali, kvalitou to však bylo za očekáváním. Všem klukům děkujeme za reprezentaci a přejeme v příštích soutěžích více úspěchů.

HALOVÝ FOTBAL MLADŠÍCH ŽÁKŮ

V úterý 20.11. se mladší žáci zúčastnili okrskového kola v halovém fotbale. Kluci Nejprve prohráli s fotbalisty ze 4.ZŠ 7:0, poté vyhráli s žáky 2.ZŠ 3:2 a v rozhodujícím zápase o postup ze skupiny prohráli 2:1 s žáky 1.ZŠ, přičemž na postup jim stačila i remíza. Chlapcům za bojovnost a ochotu reprezentovat děkujeme a přejeme jim příště více štěstí a sportovních úspěchů při reprezentaci školy.

FLORBAL 4. - 5 TŘÍD

V hale Stars se 14. listopadu konalo okrskové kolo ve florbale čtvrtých a pátých tříd. Naším chlapcům se v turnaji dařilo a obsadili celkově 2. místo, když nejprve porazili sousedního rivala z 6.ZŠ vysoko 5:1, poté zdolali jednoho z favoritů chlapce ze 4.ZŠ, následně po srdnatém boji nestačili na žáky 1.ZŠ a prohráli 1:0, když gól obdrželi minutu před koncem. V posledním utkání tým ve složení Marek Przeczek, Jakub Klimek, Patrik Lipus, Lukáš Cieslar, Matěj Strokosz, Jakub Lipka, Adam Zajíc a Jakub Turoň uhrál s Polskou ZŠ remízu 1:1. Za vynikající nasazení, týmový duch, vzájemné povzbuzování se na hřišti a slušné chování během celé akce chlapcům děkujeme a přejeme hodně štěstí v dalších sportovních reprezentacích naší školy.

Matematika hrou 2018

Ve čtvrtek 15.11.2018 se v DDM konal již 24. ročník soutěže Matematika hrou pro žáky ZŠ a odpovídajících ročníků gymnázií od Jablunkova až po Hnojník.

Žáci v tříčlenných družstvech řešili 5 zajímavých a hlavně logických úloh a v polovině soutěže si zahráli hru Matematikano. Vše bylo bodováno a nakonec sečteno. Protože výsledky byly průběžně zveřejňovány, měla soutěž i náboj určitého napětí. Pořadí družstev se totiž v průběhu času měnilo.

Družstvo mladších žáků ve složení

Ondřej Duchoň 7.A, Vojtěch Novotný 7.A a Karolína Waschková 7.A,

bylo zpočátku na předních pozicích, později se však žáci dostali na zlatý střed a nakonec to bylo 11. místo ze 16 škol.

Družstvo starších žáků ve složení

Tomáš Raszka 9.A, Vojtěch Štodt 9.A a Adam Wiszczor 8.A, 

naopak zpočátku soutěže ne a ne "nastartovat", ale zlepšení se dostavilo a nakonec žáci obsadili 9. místo z 15 škol.

 Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 

 

Napříč školou - ZÁKLADNÍ KAMENY ČESKÉHO STÁTU

Kdo vlastně jsme? Odkud pocházíme a kam kráčíme? 100 let od založení československého státu! Co to znamená? Na jakých stavebních kamenech byl náš stát založen? K výročí 100 let naší republiky prošli žáci během dne v ročníkově namíchaných skupinách nejvýznamnějšími okamžiky naší historie a získali tak povědomí o tom, jaké události nás utvářely od počátku až do dneška. Ponořili jsme se do světa deskové hry a plnili různé, většinou čtenářské výzvy. Od počátků naší historie až po současnost. Vyvrcholením dne bylo zasazení památné lípy.  

FOTOGALERIE

VÍTĚZ OKRESNÍHO KOLA PŘÍRODOVĚDNÉHO KLOKANA

Máme vítěze okresního kola Přírodovědného Klokana.

Stal se jim Adam Wiszczor, žák 8.A, který získal 84 bodů ze 120 možných a umístil se na vynikajícím 1. místě, jak ve školním, tak i v okresním kole této soutěže. 

Gratulujeme a přejeme spoustu dalších studijních úspěchů!

ADAPTAČNÍ POBYT 6. TŘÍD

Středa 17.10. a čtvrteční dopoledne 18.10. bylo pro žáky šestého ročníku ve znamení "ADAPTAČNÍHO POBYTU" jehož cílem je každoročně povzbuzení vztahů ve třídě, navození přátelských vztahů mezi spolužáky a aktivizace vztahů třídní učitel - žák/žákyně. Letos se tento den konal v chatě Hrádek (energetika), kde jsme získali ideální podmínky. Celý den a půl se hráli stmelovací hry, věcně se komunikovalo atd. Cíl adaptačního pobytu "na indiánské stezce" byl do detailu naplněn, děti si odnesly spousty zážitků a věříme, že nemalou měrou přispěje k budoucím přátelským vztahům v nynějších šestých třídách.

Mgr. Jakub Štvrtňa, Mgr. Zdeněk Gurecký, Mgr. Ing. Lukáš Szlaur

Ozdravný pobyt Karlov - den šestý

Všechno hezké jednou skončí ...

Dnešní ráno pro nás bylo ve znamení dvou pocitů - byli jsme smutní, že náš ozdravný pobyt v krásném prostředí Jeseníků doprovázený nádherným "babím létem" končí, ale zároveň už jsme se těšili domů.

Zůstanou nám hezké vzpomínky na vše, co jsme tady zažili.

Proto bychom chtěli poděkovat vedení naší školy, že nám umožnilo opustit školní lavice a odjet nadýchat se čistého vzduchu pod nejvyšší horu Moravy a Jeseníků, do malebné vesnice Karlov pod Pradědem.

Poděkování vyslovujeme učitelům, kteří nás ozdravným pobytem provázeli a připravili si pro nás tolik aktivit, že jsme večer usínali unavení, ale plní zážitků.

Nemůžeme  zapomenout ani na kuchaře chaty Soliter, který se staral o naše žaludky (a že nám chutnalo!), stejně jako ostatním zaměstnancům chaty.

Poděkování patří také Ministerstvu životního prostředí a Státnímu fondu životního prostředí České republiky, protože jejich finanční příspěvek na ozdravný pobyt sehrál důležitou roli - bez něj by se někteří z nás asi ozdravného pobytu nemohli zúčastnit.

   ...    D Ě K U J E M E 

Ozdravný pobyt Karlov - den pátý

Tak jsme se opět probudili do sluncem zalitého rána a náladu nám nezkazilo ani to, že jsme se nejdříve učili. Dneska to byla čeština. Pokusili jsme se porozumět textu a správně odpovědět na otázky. Některým z nás se dařilo lépe, jiným hůř, ale vůbec nám to nevadilo, protože jsme se moc těšili na pobyt venku. 

Po svačině jsme šli do lesa vedle chaty a ze všeho nejdříve jsme objímali stromy, abychom nasáli část jejich energie nebo abychom se pokusili vnímat, co strom "zažil" až do dnešního dne.

A to proto, že 20.10. je celosvětově uznávaný Den stromů.

Protože nám přemýšlení a tvoření zabralo hodně času, nestihli jsme celou práci dokončit (už byl čas oběda). Museli jsme si dokončení nechat až na večer, protože odpoledne jsme opět šli ven.

Poslední odpoledne ozdravného pobytu jsme strávili na nedalekém hřišti, kde jsme se rozdělili do skupinek podle toho, co nás bavilo. Jedni hráli fotbal, jiní si hráli s nafukovacími míčky (což ostatně nebylo vůbec jednoduché, protože když míček spadl na suchou trávu, praskl ... a rány se ozývaly poměrně často ...), další si hráli s létajícími talíři a našli se i takoví, kteří si vzpomněli, že pocházíme z opice a lezli po stromech. Bylo to báječné odpoledne zakončené skvělou hrou v lese u chaty. Hráli jsme "na schovky", ale jinak, než jak jsme to dosud znali. Užili jsme si to.

No a po večeři jsme měli čas dokončit naše práce ke Dni stromů. Moc se nám plakáty povedly, však se podívejte do fotogalerie.

Následovalo vyhodnocení našeho ozdravného pobytu, kdy nejdříve paní Gabka Walaská pochválila nás za aktivitu a ochotu pracovat, tvořit a účastnit se všech aktivit a pak jsme my všichni pochválili všechny učitele i pana zdravotníka za to, jak se o nás starali, jak se nám věnovali a jaký program pro nás připravili.

Úplný závěr dnešního dne jsme věnovali balení věcí, přípravě na odjezd a na rozloučenou jsme měli možnost shlédnout film Dva lidi v ZOO. No neberte to... nasmáli jsme se.

Unavení a smutní, že to končí, ale šťastní, že jsme si užili báječný týden, jsme uléhali naposled do postelí, abychom ráno už jen posnídali a odjeli domů, do Třince.

Tak Jeseníky, Praděde, chato Soliter - nashledanou ... možná někdy příště ...

 

Rychlý kontakt

Základní škola:
telefon: 558 999 300
email: reditelzavinac 01zstrikop.cz

Školní jídelna:
telefon: 558 999 304

Školní družina: 
telefon: 558 999 305

Kde nás najdete?

Mapa školy

Hledat na tomto webu