Přihlášení

OVOCE

MLÉKO DO ŠKOL

 

 

Zápisy do PRVNÍCH TŘÍD 2021/2022

Vážení rodiče, zápisy do prvních tříd se letos na naší škole konají vzhledem k epidemiologické situaci nejprve

ONLINE FORMOU

Pro zápis vyplňte formulář, který bude dostupný od 1.4. ZDE. 

Nebo klikněte na obrázek:

OD 1. 4. 2021 DO 19. 4.2021

Zde si také zarezervujete termín individuální motivační schůzky i s dítětem ve škole ve dnech 21.4., 26.4. a 28.4.2021. Na schůzku si přineste rodný list dítěte a občanský průkaz.

Zápis se týká všech dětí, které v daném roce ke dni 31. 8. dovrší věk 6 let, a dětí, které měly odklad školní docházky.

Pokud nemáte možnost zápisu online formou zavolejte na sekretariát školy 558 999 300 v úředních hodinách: Pondělí 8 - 14:30 hodin

Středa 8 - 14:30 hodin

nebo napište na sekretariat(zavináč)zstrikop.cz

Upozorňujeme, aby rodiče, kteří budou pro své dítě žádat odklad zahájení povinné školní docházky (v souladu s § 36, odst. 3 a 4 zákona 561/2004 Sb.), přišli na zápis již s doporučením poradenského zařízení (pedagogicko-psychologické poradny) a odborného lékaře nebo klinického psychologa. 

Ve školním roce 2021/2022 předpokládáme otevření dvou 1. tříd, a to 1.A a 1.B

Zde po kliknutí najdete video s informacemi o škole: 

Do dvou prvních tříd se na Vás těší paní učitelky:

Mgr. Hana Raszková a Mgr. Alena Cieslarová

Určená škola k vykonávání nezbytné péče o děti - informace a přihláška

Vážení rodiče,

Základní škola a mateřská škola Třinec, Koperníkova 696, p.o. je od 8. 3. určenou školou k vykonávání nezbytné péče o děti, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci kritické infrastruktury (nově také zaměstnanců České pošty a starostů obcí). 

 • z rozhodnutí hejtmana MSK zajišťujeme dohled nad dětmi zaměstnanců kritické infrastruktury od 8.3. do 28.3.2021
 • zajišťujeme dohled v čase od 6.00 do 18.00 hod.
 • zajišťujeme dohled pouze pro děti do 10 let 
 • zajišťujeme plné stravování hrazené z prostředků zřizovatele, zákonní zástupci nic nehradí
 • v případě zájmu o umístění dítěte prosíme zákonné zástupce, aby nám své rozhodnutí sdělili minimálně jeden den dopředu.Je to pro nás velmi důležité, abychom zajistili stravování, organizaci a personální zajištění
 • děti ráno přivádějte k učitelskému vchodu – oplocené parkoviště (zvoňte na sekretariát) odpoledne si je můžete vyzvednout ve školní družině.

Program:

 • od 6:00 – 8:00 ranní relaxační hry
 • od 8:00 – 12:30 dopolední výuka – možnost individuální připojení k počítači
 • od 12:30 – 18:00 odpolední družina – v případě dobrého počasí vycházka na školní hřiště/ školní zahradu

Co mají děti mít s sebou:

Přezuvky, svačinu, pití, učebnice, sešity, přístupové údaje pro online výuku!

Pro zařazení Vašeho dítěte do školní skupiny vyplňte formulář ZDE:  https://forms.gle/5MuSinKZTdB6B1YU9

 Kontakty:

 • sekretariát školy: 558 999 300
 • meil: sekretariat(zavináč)zstrikop.cz
 • ředitelka školy: 558 999301, 724 120 105

Aplikace čtenářský metr

 

Nová aplikace pro hledání knih www.ctenarskymetr.cz

Pracovní skupina čtenářská gramotnost, fungující v rámci projektu Místní akční plán II v ORP Třinec, přišla s myšlenkou vytvořit online podobu čtenářského metru, jelikož na papírovou verzi, která byla loni vytištěna v počtu 3 000 kusů, se vešlo pouze 80 knižních titulů. Knih, které je možné doporučit, je však mnohem více a knihy lze postupně v rámci let přidávat nebo obměňovat.

Nápad této pracovní skupiny složené ze tří pedagogů naší školy, dalších pedagogů a zástupce knihovny nenechal na sebe dlouho čekat a vznikla unikátní mobilní aplikace zaměřená na podporu rozvoje čtenářské gramotnosti dětí především ve věku 7-15 let. Aplikace je ke stažení zdarma na platformách Google Android a zanedlouho i Apple iOS. Prostřednictvím různých filtrů jako je žánr, věk či úroveň čtenáře si dítě navolí vhodný knižní titul. Následně bude uživatel přesměrován na stránku se seznamem doporučených knih. Na detail knihy lze kliknout, zobrazí se obrázek  a anotace. Zároveň je možné označit tuto knihu jako „přečtenou“. Při každém takovémto označení se doplní o 1 cm víc na virtuálním čtenářském metru, který je na počátku prázdný.

Více se o nové aplikaci dozvíte ZDE a ZDE.

OZOBOTI VE ŠKOLE

Začátek letošního školního roku zpestřila našim druhákům zajímavá a poučná práce s OZOBOTY. Ozobot je interaktivní edukativní robot, který umožňuje i nejmenším dětem naučit se programování pomocí barev. Děti práce s ozoboty velmi bavila a mnohé se také naučily. Jak se jim  dařilo můžete vidět v přiložené fotogalerii.

 

 

OKRSKOVÉ KOLO VE FLORBALE 4. a 5. TŘÍD

Ve čtvrtek 5. 3. 2020 se v hale Stars uskutečnilo okrskové kolo ve florbale 4. a 5. tříd. Školu reprezentovali: Heczko Šimon, Janeczko Viktor, Kluz Ondřej, Lipus Patrik, Mocek Jakub, Przeczek Marek, Sobek Mikuláš, Ščigel Matyas a Turoň Jakub. Ačkoli jsme se velmi snažili, nestálo při nás štěstí. Několik zápasů jsme prohráli těsně o branku a umístili jsme se tak na 6. místě. 

Chlapcům děkujeme za reprezentaci naší školy a hlavně za jejich bojovnost a nasazení. 

ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA

V 22. ročníku okresního kola zeměpisné olympiády, které proběhlo 2. 3. 2020 na ZŠ Pionýrů 400 ve FM, se naši zeměpisáři umístili takto:
kategorie A - Molin Matěj (6.A) na 12. místě  (z 24)
kategorie B - Roček Ondřej (7.A) na 15. místě (z 27)
kategorie C - Turoňová Klára (9.A) na 16. místě (z 26)
Všem děkujeme za reprezentaci školy, gratulujeme k hezkému umístění a přejeme další studijní úspěchy. 

KARNEVAL 1. - 3. tříd 21. 2. 2020

Poslední školní den před jarními prázdninami se prvňáci, druháci a třeťáci oblékli do maškarního.
Třeťáků byla sice jen polovina (zbytek třídy schvátila chřipka), ale i tak nás bylo dost. Ve vyzdobené
tělocvičně jsme tančili, soutěžili a dováděli. Také jsme se vyfotili – račte se podívat! :-)

 

PŘEHLÍDKA DĚTSKÉ RECITACE - II. ST.

      Příjemnou hodinku jsme nedávno strávili společně při přednesu básní. Asi dvacet šikovných dětí, které mají rády poezii, si vyzkoušelo 5. 2. 2020 recitaci před publikem, tedy před svými kamarády a vyučujícími českého jazyka. I když občas maličko „zapracovala“ tréma, všem se vystoupení povedla. Nejšikovnější ze zúčastněných postupují do obvodního kola: Ema Adamčíková ze 6.A, Eliška Heczková ze 7.B a Veronika Čepcová z 8.B (20. 2. 2020 v DDM Třinec). Držíme palce.

 

OKRSKOVÉ KOLO VE ŠPLHU NA TYČI ŽÁKŮ 4. A 5. ROČNÍKŮ

V pondělí 27. 1. 2020 se na ZŠ Slezská v Třinci uskutečnilo okrskové kolo ve šplhu na tyči žáků 4. a 5. ročníků. Za družstvo chlapců naši školu reprezentovali a na celkovém 1. místě se umístili: Viktor Janeczko, Matyáš Vrána, Dominik Husár a Marek Przeczek. V individuálním hodnocení si navíc na stupně vítězů vystoupali hned dva naši reprezentanti, Viktor (1. místo) a Matyáš (3. místo). Za družstvo dívek naši školu reprezentovaly: Aneta Kolačanová, Vendula Pilchová, Natálie Štelbacká a Amálie Pořická. Děvčata se na prvních třech místech neumístila, ale stejně jako chlapcům, jim patří velký obdiv a dík za vzornou reprezentaci školy.

ŠKOLNÍ KOLO ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY

Letošní školní kolo zeměpisné olympiády je za námi. Zúčastnilo se jej 22 žáků 2. stupně,  kteří 24. 1. 2020 řešili úkoly zaměřené na téma vesmír, světadíly, určování zeměpisné polohy a práci s mapou. Vítězové jednotlivých kategorií nás budou reprezentovat  2.3. v okresním kole ve FM.

A toto jsou oni:  kat. A - Matěj MOLIN (6.A)
                            kat.B -  Ondřej Roček (7.A)
                            kat. C - Klára Turoňová (9.A)
Všem děkujeme za účast a přejeme hodně dalších studijních úspěchů. 

OKRSKOVÉ KOLO VE ŠPLHU

V úterý 28.1.2020 se konalo okrskové kolo ve šplhu. Naše reprezentantky a reprezentanti se neumístili na "bedně", nicméně svými výkony si řekli o postavení přesně v polovině výsledkové listiny. Děvčata i chlapci obsadili 5. místo. Školu reprezentovali Anna Mazgajová, Denisa Cieslarová, Sára Branná, Linda Czyžová, Daniel Bilko, Filip Zbončák, Dominik Czechowski  a Rostislav Cyprich. Všem děkujeme za odhodlání reprezentovat školu a přejeme jim spousty dalších sportovních úspěchů. 

SKOK DO VÝŠKY

V úterý 3. 12. 2019 se na ZŠ Dany a Emila Zátopkových uskutečnila již tradiční soutěž ve skoku do výšky žáků 2. stupně, Vánoční laťka. Naši školu reprezentovali: Anna Przeczková, Jana Rajcová, Tereza Žatkuľaková, Dominika Gillová, Anna Mazgajová, Eliška Datková, Patrik Jokel, Patrik Klapsia, Dominik Czechowski, Jakub Bora a Vojtěch Kolačan. I když si žádný z žáků nezlepšil svůj osobní rekord, jako družstvo se umístili na krásném 4. Místě.

Žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

MINIHÁZENÁ ŽÁKŮ 4. A 5. TŘÍD

Ve středu 27. listopadu 2019 se v hale Stars uskutečnilo 1. kolo dvoudílného turnaje v miniházené žáků 4. a 5. tříd. Školu reprezentovali: Jakub Klimek, Marek Przeczek, Lukáš Sikora, Ivan Kotovych, Patrik Lipus, Jakub Kotas, Matyáš Vrána, Jakub Mocek a Viktor Janeczko. Z děvčat: Nicol Benčáková, Amálie Sikorová, Aneta Kolačanová, Markéta Novotná, Natálie Štelbacká, Amálie Pořická a Jessica Horváthová. Chlapci odehráli tři zápasy z celkových osmi a průběžně se umístili na 7. místě. Nejlepším střelcem naší školy se stal Jakub Klimek s patnácti body. Děvčata odehrála čtyři zápasy z celkových šesti a průběžně se umístila na 2. místě. Nejlepší střelkyní s osmnácti body se stala Natálie Štelbacká. Druhé kolo turnaje se uskuteční na jaře roku 2020.

Děkujeme žákům za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí ve druhém kole.

Rychlý kontakt

Základní škola:
telefon: 558 999 300
email: reditelzavinac 01zstrikop.cz

Školní jídelna:
telefon: 558 999 304

Školní družina: 
telefon: 558 999 305

Kde nás najdete?

Mapa školy

Hledat na tomto webu