VYBÍJENÁ 4. - 5. TŘÍD

Ve čtvrtek 14. 3. se konalo v hale Stars okrskové kolo ve vybíjené žáků 4. a 5. tříd. Družstvo děvčat obsadilo pěkné 3. místo. Hrály: Sára Branná, Linda Czyžová, Eliška Datková, Laura Diana Haltofová, Jessica Horváthová, Amálie Pořická, Eliška Rajcová, Kateřina Stryjová, Agáta Šebestová, Sára Šimonová, Natálie Štelbacká, Klára Trojaková.

Chlapci hráli také výborně a ve velké konkurenci vyhráli skvělé 3. místo. Byli to: Lukáš Cieslar, Matěj Strokosz, Oliver Kajzar, Jakub Klimek, Alexandr Bojko, Viktor Janeczko, Jakub Kotas, Jakub Lipka, Jakub Mocek, Lukáš Sikora, Matyáš Vrána.

Děvčatům i chlapcům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Lyžování v Bukovci

Děti prvního stupně si užili v posledním týdnu lyžování s Malinou v Bukovci. Prohlédněte si fotogalerii!

OKRESNÍ KOLO ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY

25. 2. 2019 se konalo okresní kolo zeměpisné olympiády ve FM na ZŠ Pionýrů. Naši školu reprezentovali 3 žáci, kteří postoupili ze školního kola. Celkem soutěžilo cca 80 žáků z okresu. Test se skládal ze 3 částí - vědomostní, práce s atlasem a praktické části, tj. zpracování projektu. Naši zeměpisáři si vedli dobře. Nejlepšího umístění dosáhl Vojtěch Štodt, který ve své kategorii C (8.+9. tříd) se umístil na 4. místě! Vojtěch Novotný v kategorii B  (7. tříd) se umístil na 18. místě a Kristina Sikorová v kategorii A (6. tříd ) na 23. místě. Všem gratulujeme a přejeme spoustu dalších studijních úspěchů.

ŠKOLNÍ KOLO BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY

V úterý 11. 2. 2019 se konalo školní kolo biologické olympiády na téma PŘÍJEM A VÝDEJ LÁTEK.
Děti museli poznávat 15 rostlin a 15 živočichů, vyřešit náročný test a vypracovat laboratorní práci.
V mladší kategorii si nejlépe vedla a zvítězila Marie Šrubařová (6.A), o druhé místo se dělí Eliška Hečková (6.B) a Martin Demel (6.A).
V kategorii starší zvítězila Barbora Žatecká (9.A).
Gratulujeme a všem děkujeme za účast.

POZDRAV Z LYŽÁKU - 3,4,5.DEN

A je tady středa. Nějak rychle to utíká. Dopolední program byl ve znamení lyžování a zdokonalování nabytých dovedností. Všechny nás lyžování baví což je důležité a stále máme zájem se učit novým věcem. Po dopoledním lyžování je na místě si trošku odpočinout. Odpočinkový půlden věnujeme lyžařské výzbroji a výstroji, kdy jsme dětem předali důležité informace na co si dát pozor při koupí těchto věcí apod. Ještě před večeři se dozvíme informace o první pomoci a přežití v přírodě formou osobních zkušeností, kdy besedu povede majitel chaty, účastník reality show Robinsonův ostrov a člověk, který strávil spousty měsíců v kmenech v Africe či v jiných koutech planety - Radovan. Tým LVK by tímto chtěl všechny děti pochválit za dosavadní chování dětí a všechny Vás ze Severky zdravíme.

Čtvrtek byl ve znamení závodů a příprav na něj. Všichni kdo chtěli závod jet, nafasovali startovní čísla a odpoledne se šlo na to. Odhodlání závodníků by se dalo srovnat se závodníky s právě probíhajícím MS v Are. Vítězům gratulujeme, nicméně šampióny se stali všichni, kdo závod odjeli. Večer nás čekala ještě diskotéka, kterou si děti dle ohlasů nesmírně užily.

Poslední den a jako každý rok se nám nechtělo domů. Kdo chtěl tak ještě dopoledne lyžoval, ostatní již jen relaxovali a nasávali zbytky atmosféry lyžařského kurzu. Po polévce jsme již sešli do údolí, nasedlo do autobusu a odjeli domů.

Tým LVK by tímto chtěl poděkovat všem rodičům, kteří vyslali své dítě na lyžák a věříme, že si jej děti užily, naučily se základům lyžování a nebo se zdokonalili. Také děkujeme personálu chaty Severka za bezproblémový chod chaty, skvělou komunikaci s pedagogy a dětmi, vynikající jídlo a těšíme se příští rok na stejné místo.

POZDRAV Z LYŽÁKU - 2.DEN

Úterní den byl pro nás všechny velmi náročný co se týče fyzické zdatnosti. Dopoledne i odpoledne jsme se zdokonalovali v lyžování, jednička v carvingu, dvojka a trojka v zatáčení apod. Druhému družstvu se již povedlo sjet celý velký kopec, takže rázem nám dolů jezdí dvě družstva. Trojka nám dělá také velkou radost, jelikož z "nelyžařů" se stali lyžaři začátečníci s dovednostmi zatáčení a jízdy v pluhu, což nás velmi těší. Je jen škoda, že to počasí nám moc nepřálo, ale zase jsme nasbírali zkušenosti s lyžováním během sněžení a větru. Večerní program byl vyplněn besedou s členem horské služby, který nám předal důležité informace pro pobyt v přírodě, co dělat při problémech a čemu předcházet, o čem vůbec horská služby je. Tímto Marcelovi (profesionál horské služby) děkujeme za ochotu dětem předat tyto informace. Všechny naše fanoušky zdravíme a doufám, že si naše lyžařské pokroky vychutnáváte s námi.

POZDRAV Z LYŽÁKU - 1.DEN

Zdravíme všechny čtenáře ze Severky. Dopoledne jsme si zpříjemnili skvělou procházkou na chatu, někteří si sáhli na zásoby svých sil, ale nakonec to nad očekávání všichni zvládli bez problému. V pravé poledne jsme si dali vydatný oběd a 13:30 jsme netrpělivě stáli před chatou "v plné výzbroji". První družstvo sjíždí hlavní kopec bez problému, dvojka a trojka pomalu vstřebávají základy lyžování či pokročilejší cviky. Po lyžování jsme instruktážním videem dostali základy přežití v přírodě a ukázky správného lyžování. Všem posílám pozdrav a držte nám palce zítra, jelikož nás čeká opravdu zápřah na lyžích dopoledne i odpoledne.

Tým LVK 2019

Listování!

V lednu proběhlo na naší škole již tradiční Listování tentokrát s herci Lukášem Hejlíkem, Alanem Novotným a Petrou Bučkovou. Žáci 1. stupně zhlédli scénické čtení knihy BERTÍK  A  ČMUCHADLO, kterou napsala Petra Soukupová, žáci 2. stupně se bavili knihou ŽIVOT  K  SEŽRÁNÍ od Michaela Olliviera.
Scénické čtení děti ocenily bujarým smíchem, rozzářenými tvářemi a hlasitým aplausem.