Přihlášení

OVOCE

MLÉKO DO ŠKOL

Žiar 2018 - ozdravný pobyt - den třetí

Dnešní ráno jsme se někteří vzbudili dříve, protože jsme se nemohli dočkat výstupu na Žiarskou chatu.

Vyrazili jsme s nadšením v 9 hodin a začali pomalu stoupat výš a výš. Občas nás provázelo sluníčko, občas foukal silný vítr a bičoval naše tváře, které získávaly čím dál červenější barvu. Po cestě přibývalo sněhu, nakonec jsme se chvílemi museli navátými závějemi brodit. Některým z nás se dařilo stoupat vcelku rychle, jiní šli o něco pomaleji, ale nakonec jsme se všichni setkali na Žiarské chatě.

Zážitek to pro nás byl velice silný, zejména poté, co nám na včerejší besedě s horskou službou řekli, že v roce 2009 byla celá Žiarská dolina zavalena několika lavinami a samotná chata byla nárazem laviny posunuta, takže ji museli zbourat a postavit novou. 

Občerstvili jsme se, utratili nějaké to euro a vydali se na cestu zpět. Ta už byla v pohodě, z kopce nás to táhlo o něco rychleji a tak jsme stihli oběd ve 13:30 hodin.

Po hodinovém odpočinku jsme opět vyrazili ven a užívali jsme si sluníčka s balóny na nedalekém hřišti.

Večer jsme byli hodně utahaní, tak jsme byli vděčni za to, že už nemusíme nic dělat organizovaně a mohli jsme se věnovat dodělávání skupinových úkolů, které jsme nestihli udělat včera a vyráběli jsme "lapače snů"

Po večerce jsme rádi padli do postelí a přáli si, aby i zítřek přinesl hodně zajímavých aktivit. Snad se nám to splní, ale víme, že nás čeká i čeština ...

Zdravíme všechny!

 

Rychlý kontakt

Základní škola:
telefon: 558 999 300
email: reditelzavinac 01zstrikop.cz

Školní jídelna:
telefon: 558 999 304

Školní družina: 
telefon: 558 999 305

Kde nás najdete?

Mapa školy

Hledat na tomto webu