Přihlášení

OVOCE

MLÉKO DO ŠKOL

Žiar 2018 - ozdravný pobyt - den čtvrtý

Dneska jsme se probudili do nádherného rána zalitého sluncem, nad námi byla krásně modrá obloha bez mráčků. Sice stále mrzne, ale sluníčko nás hladilo po tvářích. Na jedné straně střediska na nás dohlížely štíty okolních hor, zejména Baranec, na druhé straně, za údolím Váhu, se tyčily zasněžené vrcholky Nízkých Tater. Paráda.

Dopoledne jsme začali naší "oblíbenou" češtinou (ach jo), ale po svačině jsme už vyrazili do nádherné přírody v okolí střediska, kde jsme měli zábavnou hru na téma environmentální výchovy. V lese jsme hledali ukryté obrázky a texty, které nám připomněly, jaké jsou profese lidí, kteří se starají o les .

Po obědě jsme si krátce odpočinuli, abychom mohli opět skotačit na čerstvém vzduchu. Lákalo nás zahrát si fotbal, protože ta trocha sněhu, která do včerejška napadla, už zmizela, ale tráva byla mokrá a naše snahy o rychlý útok na branku by končily pádem. Proto jsme šli na protější kopec, kde je lyžařská sjezdovka, o níž jsme nevěděli. Cestou tam jsme tak trochu (a někteří hodně) remcali, nechtělo se nám šlapat do kopce, ale překvapení, které nás nahoře čekalo, stálo za to. Na hromadě ztvrdlého sněhu jsme si užili spoustu legrace.

Večer nás čekala hra Riskuj s otázkami o přírodě a nakonec i naše postel, do  které jsme se už moc těšili.

A protože se o nás velmi dobře stará náš zdravotník pan učitel Gurecký, jsme zdrávi. (Asi má ale také dobrého pomocníka, kterým je zdejší čistý vzduch.)

Už se těšíme na zítřejší program, čeká nás výlet, uvidíme, kam.

Máme se fajn, mějte se taky !

 

 

 

Rychlý kontakt

Základní škola:
telefon: 558 999 300
email: reditelzavinac 01zstrikop.cz

Školní jídelna:
telefon: 558 999 304

Školní družina: 
telefon: 558 999 305

Kde nás najdete?

Mapa školy

Hledat na tomto webu