Přihlášení

OVOCE

MLÉKO DO ŠKOL

Žiar 2018 - ozdravný pobyt - den pátý

Tak jsme se dočkali nového dne a těšili jsme se na výlet do muzea v Liptovském Mikuláši. Nejdříve nás ale paní učitelky opět potrápily hodinami českého jazyka. Pak to přišlo, po desáté hodině pro nás přijel autobus a zavezl nás před budovu s nápisem:

Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva. Je to nejmodernější a jediné specializované muzeum na Slovensku věnované světu přírody od podzemí postupně až do vysokých hor. Unikátní exponáty jsou umístěné v přirozených ekosystémech, jeskyňářská expozice nabízí kompletní obraz o jeskyních a jeskyňářství. Viděli jsme tu vznik a vývoj jeskyní, výzdobu jeskyní nebo archeologické nálezy.

Mají tady také vzácné exponáty, např. kostru jeskynního lva, která patří k největším v Evropě. 

Názvy jednotlivých sbírek nám moc neřekly, ale koukat bylo opravdu na co. 

Odpoledne jsme pak řádili v lese, kde jsme tvořili model střediska ve Žiaru z přírodnin, které jsme našli v lese, zkoušeli jsme, jak se cítila Ariadna, která se pohybovala v neznámém prostředí pomocí své pověstné nitě, pokoušeli jsme se prolézt "pavučinou" nebo trefovat se šiškami do stromu.

Večerní čas někteří trávili s panem Andersenem...

Opět to byl báječný den. 

 

Rychlý kontakt

Základní škola:
telefon: 558 999 300
email: reditelzavinac 01zstrikop.cz

Školní jídelna:
telefon: 558 999 304

Školní družina: 
telefon: 558 999 305

Kde nás najdete?

Mapa školy

Hledat na tomto webu