Přihlášení

OVOCE

MLÉKO DO ŠKOL

Žiar 2018 - ozdravný pobyt - den osmý

Hurá, je to tady - den, na který jsme se těšili.

Jeli jsme na výlet na Štrbské pleso. Cesta nám trvala asi jednu hodinu, autobus nás zavezl na velké parkoviště, odkud jsme museli pěšky asi 10 minut k onomu plesu. Jaké však bylo naše překvapení, když jsme žádné pleso - čili jezero - neviděli. Kdepak je? Ptali se někteří z nás. A odpověď už asi znáte, stejně jako jsme ji poznali my. Pleso bylo celé zamrzlé a proháněli se po něm běžkaři.

Kolem plesa vede pěšina, po  které jsme se prošli a občas jsme se zastavili u naučných tabulí, na kterých je mnoho zajímavého o jezeře samotném, o jeho okolí a také o Vysokých Tatrách, ve kterých se pleso nachází. Jsme také bohatší o zážitek ze setkání s veverkou, když se dobře podíváte na fotky, uvidíte ji nejen na chodníku, ale i na jedné z naučných tabulí - koukáme na ni a ona na nás ...

Kolem Štrbského plesa je hodně starých i novějších hotelů a za plesem se na svahu nachází obří skokanský můstek, vedle něj je o trochu menší a několik sjezdovek. To však mnohé z nás ani tak nezajímalo, jako nás zajímaly obchůdky se suvenýry. A tam jsme se vyřádili ... utratili jsme někteří všechna eura...

Po třech hodinách jsme nastoupili do autobusu a jeli zpět do Žiaru.

Po krátkém odpočinku jsme pracovali ve skupinách, plnili jsme úkoly týkající se Štrbského plesa. Protože jsme si u naučných tabulí psali poznámky, nebylo splnění úkolů pro některé z nás těžké. Ti, kteří u jezera lajdačili, měli trochu problém.

Večer, před spaním, jsme si zahráli na slepou bábu a zajímavé Bingo.

No a pak už jsme se z celého dne unaveni těšili opět do svých postelí, abychom si odpočinuli na další den, který bude trochu náročný, trochu hravý, trochu veselý, ale hlavně plný nových zážitků.

Hurá do pelechu!

 

Rychlý kontakt

Základní škola:
telefon: 558 999 300
email: reditelzavinac 01zstrikop.cz

Školní jídelna:
telefon: 558 999 304

Školní družina: 
telefon: 558 999 305

Kde nás najdete?

Mapa školy

Hledat na tomto webu