Přihlášení

OVOCE

MLÉKO DO ŠKOL

Žiar 2018 - ozdravný pobyt - den desátý

Dnešní den začal pro nás překvapením - sněžilo, ale ty vločky byly tak krásné, že nám to ani nevadilo.

Mnohem víc nám vadilo, že paní učitelky, namísto toho, aby si užily svůj sváteční den, nás mučily matematikou a češtinou. Ale jen trošičku, úkoly byly zábavné a paní učitelky tak trochu vyučování zkrátily, abychom si mohli užít sluníčko, které mezitím roztopilo sníh, který ráno napadl. Možná zabralo i to, že jsme jim k jejich svátku složili a společně zazpívali písničku.

Tak jsme vyrazili ve dvojicích do lesa, kde jsme v rámci environmentální výchovy hledali odpovědi na otázky k rostlinám a živočichům. Některým z nás se dařilo více, jiným méně, ale společně jsme se dozvěděli hodně zajímavého.

A po obědě jsme zase trochu naléhali na paní učitelky, a to opět úspěšně. Už jsme nemuseli brouzdat po okolních lesích a něco tvořit, hledat a spojovat, ale mohli jsme si užít teplého slunečného odpoledne s balóny. Někteří opět hráli fotbal, jiní vybíjenou a představte si, byli jsme poprvé bez bund, čepic a šálů. A to bylo moc fajn.

V podvečer byla pro nás připravena beseda o houbách, ale to nás moc nezaujalo, možná i proto, že jsme se nemohli dočkat večera, kdy se měl konat karneval.

No a konal se. Na jeho začátku paní učitelka Gabka Walaská vyhodnotila celý náš pobyt, naši aktivitu, práci i chování a představte si, všichni jsme si zasloužili odměnu!

A pak už vypukl náš očekávaný karneval připravenými dramatizacemi pohádek (mimochodem sklidili jsme všichni potlesk nejen učitelů, ale i personálu a hostů, kteří se náhodou v jídelně objevili), následovalo rojení masek, které jsme si přivezli nebo vyrobili, za doprovodu hudby. Prostě skutečný karneval.

Když jsme pak večer uléhali do postelí s vědomím, že to je naše poslední noc ve Žiaru, začalo nám to být líto. Ale všechno hezké jednou skončí.

Tak dobrou noc a zítra v Třinci nashledanou!

 

Rychlý kontakt

Základní škola:
telefon: 558 999 300
email: reditelzavinac 01zstrikop.cz

Školní jídelna:
telefon: 558 999 304

Školní družina: 
telefon: 558 999 305

Kde nás najdete?

Mapa školy

Hledat na tomto webu