Přihlášení

OVOCE

MLÉKO DO ŠKOL

Ozdravný pobyt Karlov - den třetí

Třetí den pobytu začal klasicky - budíčkem a snídaní. Posléze jsme vyfasovali balíček s jídlem na cestu a vyrazili jsme na Praděd. (To pro nás bylo překvapení jen částečně, protože jsme o túře věděli už včera před spaním. Ale někteří z nás tomu nevěřili ...).

Výšlap začal celkem nadějně, šli jsme naučnou stezkou Velká kotlina aneb botanická zahrada Jeseníků, která je z hlediska rostlinstva a živočišstva jedním z nejzajímavějších míst střední Evropy. Začíná nad Karlovem, kde jsme ubytováni a po modré turistické značce vede údolím Moravice až k jejímu prameni a pak až k Ovčárně pod Pradědem.

Cestou jsme mohli pozorovat nejen krásná mraveniště nebo muchomůrky, ale také malé vodopády na řece Moravici, která se čím dál méně podobala malé řece a měnila se v horskou bystřinu.

V závěru naučné stezky nás čekalo stoupání cik-cak do prudkého kopce, který je úbočím skutečně velké kotliny, kterou kdysi modeloval ledovec a dnes tam v zimě padají laviny.

Než jsme došli k Ovčárně, postupovali jsme oblastí, kde už nerostou normální stromy, ale jen malé zakrslé borovice - kleč. A taky spousta borůvčí a na něm sušené borůvky, protože je sem nechodí nikdo sbírat.

Ovčárna pro nás znamenala významný bod výšlapu, kdy jsme se občerstvili a rozhodovali jsme se, zda jít či nejít na Praděd.

Našlo se nás 11 statečných, kteří teda nakonec na nejvyšší vrchol Jeseníků a Moravy vyrazili a došli. Ostatní se mezitím už přemístili autobusem do nižší polohy - do vesnice Malá Morávka. No a my stateční jsme je následovali o dvě hodiny později. Tak dlouho nám trval výstup na Praděd, krátký odpočinek a cesta zpět k autobusu na Ovčárnu.

Setkali jsme se u obchodu v Malé Morávce, kde jsme konečně mohli utratit část našich úspor a spokojeni jsme se vydali na cestu na chatu. Šlapali jsme ještě asi 2 kilometry, než jsme se ocitli u dveří, za nimiž nás čekaly pokoje, večeře, sprcha a pro zájemce byl film o superhrdinech.

Krásný den!

Někteří si sáhli na dno svých sil, protože byli vůbec poprvé v životě na takové túře, ale nakonec jsme byli všichni z nádherného celodenního výletu nadšeni.

No a protože se slunce už dávno schovalo do své postele, moc jsme neprotestovali ani my a šli jsme na kutě usínat s očekáváním, co nás čeká zítra. Sice tušíme, že to bude zase asi nějaké učení, ale je to v pohodě, uteče to a zase vyrazíme ven nasávat čistý vzduch a užívat si nádherné počasí, které nás naším ozdravným pobytem provází.

Tak se mějte taky hezky, všechny moc zdravíme a těšíme se na zítra!

Rychlý kontakt

Základní škola:
telefon: 558 999 300
email: reditelzavinac 01zstrikop.cz

Školní jídelna:
telefon: 558 999 304

Školní družina: 
telefon: 558 999 305

Kde nás najdete?

Mapa školy

Hledat na tomto webu