Přihlášení

OVOCE

MLÉKO DO ŠKOL

Ozdravný pobyt Karlov - den čtvrtý

Dnešní den začal podle očekávání - po snídani následovalo učení, opět jedna třída měla matematiku a druhá anglický jazyk. V prostorách jídelny se objevilo akvárium, které upoutává naši pozornost a baví nás sledovat rybičky v něm.

Od 10 hodin výuka pokračovala hravou formou v lese za nádherného počasí. Měli jsme za úkol vytvořit dvojice obrázek - text. Přiřadit je k sobě nebylo zrovna jednoduché, protože jsme se museli pohybovat od stromu ke stromu a třebaže jsme si mohli informace poznačit na papír, abychom nezapomněli, co jsme už viděli, dalo nám docela dost práce dvojice vytvořit. Schválně - dokázali byste zjistit, co to je? Žije v chladných průzračně čistých vodách, má velkou hlavu s širokými ústy a drobnými zuby, tělo zdobívají červené a černé skvrny lemované bílou barvou, na hřbetu je typická tuková ploutvička? My už to víme: je to sumec!

Odpoledne jsme s radostí vyrazili na další vycházku do okolí, abychom důkladně poznali zdejší terén. Mapku z naší cesty si můžete prohlédnout ve fotogalerii, kde najdete start, jednotlivé zastávky a cíl výletu (chata Soliter). A moc se nám to líbilo. Ve srovnání se včerejším výšlapem na Praděd to byla jen taková procházka, ale bylo to fajn. Opět jsme našli několik hřibů, viděli jsme dva malé mlýnky u pramene vody a v potoce... Domů jsme se vrátili za dvě hodiny, ušli jsme asi 7 km a protože už nezbývalo moc času do večeře, šli jsme se na pokoje umýt a převléknout. Nechtěli jsme večeři zmeškat jednak proto, že byly buchtičky s krémem a jednak proto, že nás opět čekalo večerní zaměstnání, na které jsme se těšili. Co to dneska asi bude?

S chutí a odvahou jsme se pustili do skládání přísloví rozstříhaných na dvě části. Dozvěděli jsme se např., že: Osel na Sorboně nezmoudří, nebo že: Slunce je nejlepší lékař. No a vzhledem k tomu, že na nás sluníčko svítí od rána do večera, přijedeme domů asi zdraví...

Pak jsme společně probírali správné odpovědi na úkol z dnešního dopoledne, kdy jsme měli vypátrat, co k čemu patří. A dozvěděli jsme se spoustu nového.

A chcete vědět, co bychom chtěli dělat zítra? Mohli jsme si přání napsat a vy si je můžete přečíst (bez úprav):

Chtěli bychom se dívat na televizi. Chtěli by jsme zopakovat nějaký film.

Chceme jít na Praděd. Chceme jít znova na Praděd. Chtěla bych zopakovat aby jsme šli znova na Praděd. Chtěli by jsme jít znovu  na Praděd. V pátek by jsme chtěli prožít výlet na Praděd.

Z našich přání je vidět, že některým z nás schází televize, ale většina by chtěla chodit po horách!

A co se nám v minulých dnech líbilo?

Výlet na Praděd

Nakupování suvenýrů

Snídaně ve formě rautu, buchtičky s krémem, svíčková

A co nás čeká zítra?

To už bude pro nás překvapení, protože je hodně hodin a my míříme na kutě. Tak dobrou noc!

Rychlý kontakt

Základní škola:
telefon: 558 999 300
email: reditelzavinac 01zstrikop.cz

Školní jídelna:
telefon: 558 999 304

Školní družina: 
telefon: 558 999 305

Kde nás najdete?

Mapa školy

Hledat na tomto webu