Přihlášení

OVOCE

MLÉKO DO ŠKOL

 

 

NAPŘÍČ ŠKOLOU PODESÁTÉ

TÉMA LETOŠNÍHO NAPŘÍČ BYLA SVOBODA

Uvědomují si dnešní děti, jaké to je žít ve svobodné zemi? Jak je svoboda důležitá a co skutečně znamená? Nejspíš ne. Musely by zažít zdánlivě dávnou nesvobodu, tak jako většina z nás učitelů, aby pochopily ten velký rozdíl.

Právě proto jsme s dětmi prožili 15. listopadu projektový den Napříč školou na téma Svoboda. Hlavním průvodcem nám byla kniha Petra Síse – Zeď, kterou jsme díky Spolku rodičů koupili do každé třídy. Prostřednictvím této knížky se děti v promíchaných skupinách ocitly v jiné době. Pokusily se vžít do toho, jak se žilo lidem za „železnou oponou“ v letech 1948 – 1989, co v tehdejší době prožívali, o čem snili. Navzdory neprožitému má kniha tu moc ukázat čtenářům neznámé či nepoznané.

 Opravdu se nám projekt pro 320 žáků podařil, protože jsme z pisatelských výkonů žáků vyčetli, že si děti uvědomily hodnoty pro svobodu nepostradatelné.

Rychlý kontakt

Základní škola:
telefon: 558 999 300
email: reditelzavinac 01zstrikop.cz

Školní jídelna:
telefon: 558 999 304

Školní družina: 
telefon: 558 999 305

Kde nás najdete?

Mapa školy

Hledat na tomto webu