Aplikace čtenářský metr

Nová aplikace pro hledání knih www.ctenarskymetr.cz

Pracovní skupina čtenářská gramotnost, fungující v rámci projektu Místní akční plán II v ORP Třinec, přišla s myšlenkou vytvořit online podobu čtenářského metru, jelikož na papírovou verzi, která byla loni vytištěna v počtu 3 000 kusů, se vešlo pouze 80 knižních titulů. Knih, které je možné doporučit, je však mnohem více a knihy lze postupně v rámci let přidávat nebo obměňovat.

Nápad této pracovní skupiny složené ze tří pedagogů naší školy, dalších pedagogů a zástupce knihovny nenechal na sebe dlouho čekat a vznikla unikátní mobilní aplikace zaměřená na podporu rozvoje čtenářské gramotnosti dětí především ve věku 7-15 let. Aplikace je ke stažení zdarma na platformách Google Android a zanedlouho i Apple iOS. Prostřednictvím různých filtrů jako je žánr, věk či úroveň čtenáře si dítě navolí vhodný knižní titul. Následně bude uživatel přesměrován na stránku se seznamem doporučených knih. Na detail knihy lze kliknout, zobrazí se obrázek  a anotace. Zároveň je možné označit tuto knihu jako „přečtenou“. Při každém takovémto označení se doplní o 1 cm víc na virtuálním čtenářském metru, který je na počátku prázdný.

Více se o nové aplikaci dozvíte ZDE a ZDE.