ŠKOLA NANEČISTO POČTVRTÉ

KatkaHanka

Škola nanečisto počtvrté

Máme za sebou čtvrté setkání s budoucími prvňáčky. Tato lekce byla pojmenována čtení s nečtenáři a byla zaměřena na čtení s porozuměním.

V úvodní části jsme si s dětmi zopakovaly pravidla chování se smajlíky. Potom děti pomocí zvířátek na tabuli zjišťovaly vylučovací metodou, o jakém zvířátku si v dané hodině budeme povídat. Vítězem byli žabáci Kvak a Žbluňk, ze stejnojmenné knihy od Arnolda Lobela, kteří řešili problém se ztraceným knoflíkem. Při čtení příběhu o žabácích, kdy Kvak ztratil knoflík z kabátku a nemohl ho najít, děti postupně vyplňovaly pracovní list. Výsledkem bylo nalezený knoflík nakreslit a potom našít na připravený kabátek.

Děti byly moc šikovné, hodina se jim líbila, vyrobené kabátky s přišitým knoflíkem si s úsměvem nesly domů.                             Katka Gaszková a Hanka Raszková