Přihlášení

OVOCE

MLÉKO DO ŠKOL

 

 

Informace pro rodiče vycházejících žáků - zdravotní posudek

  

Vážení rodiče.

 

S měnící se legislativou přicházejí změny, které se týkají přijímání absolventů základních škol ke studiu na středních školách. Zásadní změnu v tomto směru přinesla vyhláška č.79/2013 ministerstva zdravotnictví. Odbor školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje vydal dne 6.2.2014 k problematice posuzování zdravotní způsobilosti uchazečů ke vzdělávání ve střední škole Metodické stanovisko (viz zde).

 

Pro Vás stručná informace:

 

Po výběru střední školy navštivte webové stránky zvolené střední školy a zde si vytiskněte pro potřeby posuzujícího lékaře informaci školy k vybranému oboru vzdělání o faktorech, jimž jsou žáci zpravidla v průběhu vzdělávání vystaveni, příp. o zdravotních a bezpečnostních rizicích práce, kterou mohou jako žáci střední školy vykonávat v rámci praktického vyučování.

 

Několik následujících dnů budou střední školy informaci pro posuzující lékaře zpracovávat a následně zveřejňovat na svých webových stránkách, mějte tedy strpení (přihlášky na SŠ se odevzdávají do 15.3.2014, takže ještě je času relativně dost).

 

Případné dotazy směřujte na třídní učitele nebo výchovného poradce.

 

Rychlý kontakt

Základní škola:
telefon: 558 999 300
email: reditelzavinac 01zstrikop.cz

Školní jídelna:
telefon: 558 999 304

Školní družina: 
telefon: 558 999 305

Kde nás najdete?

Mapa školy

Hledat na tomto webu