„Leden, leden, přikryl vodu ledem.“ V lednu jsme se s dětmi přivítali v novém roce. Předškoláci se zúčastnili lyžařského kurzu. Děti se seznámily s legendou "O třech králích", plnily úkoly, tvořily, naslouchaly příběhům. Užívali jsme si zimní počasí, bobování, procházky zasněženým lesem. Povídali jsme si o změnách v přírodě během zimy, o zimním počasí a jak se správně oblékat. Děti zkoumaly vlastnosti sněhu. Seznámily se s různými druhy sportu, včetně těch neobvyklých, a některé si i vyzkoušely.