Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Den cyklistiky

Den cyklistiky

Tradiční velmi oblíbený školní projekt s názvem DEN CYKLISTIKY se v letošním školním roce nově konal už na podzim. Tento zábavně - vzdělávací den v sobě nese vzdělávání v oblasti dopravní výchovy a zároveň zdravého soupeření v znalostech spolužáků. Děti letos absolvovali bodované disciplíny jako jízda zručnosti, slalom na čas, první pomoc, poznávání dopravních situací na křižovatkách a dopravní značky. Besedy na tohle tyto témata nebyly výjimkou. Nově byla zařazena disciplína slalomu s nasazenými brýlemi, které simulují užití drogy. Děti si tak vyzkoušely, jaké to je být pod vlivem alkoholu či marihuany a v tomto stavu ujít několik metrů. Děkujeme spolku rodičů při ZŠ Koperníkova za poskytnuté finanční prostředky na nákup cen a Besipu za zapůjčení protidrogových brýlí. Věříme, že si děti odnesly spousty zážitků a vědomostí. Jejich bezpečnost na silnici je pro nás velmi důležitá.