Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29
PŘEDZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY
30
NAPŘÍČ ŠKOLOU
PŘEDZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY
1 2 3 4 5
6
Zápisy do mateřské školy
7
Zápisy do mateřské školy
8 9 10 11 12
13 14 15 16
Druhé setkání školy NANEČISTO
17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Janáčkova filharmonie Ostrava

Janáčkova filharmonie OstravaPOCIŤUJ!

Osmé ročníky naší školy naslouchaly 19.10. koncertu JFO. 

Prožívala jsem různé pocity, někdy pohodu, smutek, radost. Líbilo se mi, jak všechny nástroje hrály, jak se doplňovaly nebo hrály společně. Dozvěděla jsem se, že jeden houslista je koncertní mistr. Nechápu, jak dirigent může všechny ty nástroje dirigovat. Když hráli skladbu Pták Ohnivák, tak jsem ho úplně viděla před očima. (Elizabeta S.)

Prožíval jsem různé báječné pocity, třeba, že jsem se objevil někde na nějakém hradě, kde se bojovalo, bylo to úžasné. (Patrik M.)

Jakmile se v sále rozezněly zvuky hudebních nástrojů, cítila jsem, jako by se všechno špatné ode mne vzdalovalo. Prožívala jsem ten klid a melodii v hudbě. Viděla jsem, jak do toho hudebníci dávají svůj cit a snaží se to zahrát, jak nejlépe to jde. (Nela D.)

Cítila jsem se pěkně, protože jsem se cítila jako princezna, pro kterou si daní lidé, kteří hrají na hudební nástroj, připravili nádherný orchestr jako počest pro mne. (Zuzka W.)

Prožila jsem opravdu skvělý koncert plný pocitů. Všechny ty pocity, co z hudby šly, byly zajímavé. Viděla jsem, jak všichni, kdo hráli na nějaký hudební nástroj, si to moc užívali. (Kateřina P.)

reflexe koncertu z hodiny AJ:

We travelled in such a nice bus from Třinec to Ostrava. After we arrived we walked for about 5 minutes to Kino Vesmír. Concert was about 90 minutes long and included like 9 songs I don't know exactly. And it was such a great experience, something new to see. I thought it would be awkward and boring, but I was wrong. I don't listen to classical music, but this was really great. Thanks to Mrs Teacher for bringing us here. (Mikuláš S.)

Janáčkova filharmonie
Janáčkova filharmonie
Janáčkova filharmonie
Janáčkova filharmonie
Janáčkova filharmonie
Janáčkova filharmonie
Janáčkova filharmonie