V rámci učiva prvouky o městě Třinci jsme se my třeťáci vydali do třineckého muzea, kde jsme si vyslechli zajímavosti z historie našeho města a železáren a vyzkoušeli své znalosti o Třinci formou zábavného kvízu. Pak jsme si mohli prohlédnout výstavu modelů lodí a porcelánu a vyrobili si pirátské čepice, talířky či konvičky z papíru. Nejvíc nás však bavilo čištění železných odlitků ocelovým kartáčem a smirkovým papírem. Po nanesení vrstvy leštidla na boty jsme si domů mohli odnést zajímavý suvenýr.