Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Talent roku

Talent roku

Představujeme Vám naše žáky, kteří byli oceněni v anketě Talent roku 2024.

1. Nela Dudková, žákyně 8.C je naše nadějná atletka. Je sportovkyně tělem i duší, je talentovaná atletka, která především vyniká ve skoku do výšky. Na Vánoční laťce v Ostravě se umístila na 3. místě, stejně tak na Beskydské laťce (Stříbrný mítink WIT) v Třinci skončila třetí. Má také úspěchy ve víceboji. Jako členka štafetového běhu na 4x200m a 4x60m skončila na 2. místě v rámci krajského přeboru v Ostravě a první v závodech MSK v Kopřivnici. V rámci víceboje soutěží i ve vrhu koulí, v běhu přes překážky, hodu kriketovým míčkem a skoku dalekém.

Nela kromě sportovního nadání má také umělecké cítění. Miluje hudbu. Dokáže vnímat hudbu jako dar a bezbřehou studnici krásna. Také Neliny pisatelské práce jsou velmi hluboké, citlivé a oduševnělé. Dokáže krásně slovem vyjádřit to, co se děje uvnitř lidského nitra. Všímá si prožitků lidí, se kterými se v životě setkává, dokáže ocenit jejich jedinečnost a důležitost. Svou empatii vůči druhým projevuje i v běžném životě. Je přátelská, vždy podá pomocnou ruku spolužákům, když potřebují s něčím poradit, nebo něco dovysvětlit.

1. Sviatoslav Malafii, žák 7.B má velké úspěchy v oblasti sportu. Sviat soutěží ve smíšených bojových sportech, grappling a brazilské Jiu Jitsu. Jeho úspěchy jsou následující. V grapplingu je Sviat úřadujícím Mistrem ČR. V Brazilském Jiu Jitsu pak na tomto mistrovství  ČR skončil na třetím místě. Sviat za uplynulý rok přivezl do Třince 14 medailí. 6 zlatých, 6 stříbrných a 2 bronzové. Za poslední rok prakticky nikdy nepřijel ze závodů bez umístění na stupních vítězů. Sviat skutečně vzorem pro ostatní. Cvičí v klubu snad na každém tréninku, který je k dispozici a cvičí každý den i sám.

Sviat je na naší škole od 1.4.2022. Přišel k nám z Ukrajiny a velmi rychle se adaptoval na naše prostředí, naučil se velmi rychle česky. Patři k výborným a zodpovědným žákům. Je velmi kamarádský, skromný a každému rád pomůže.