27 28
Seznam dětí přijatých ke školnímu roku 2024/2025
Třetí setkání školy NANEČISTO
10 11
Matematická pregramotnost pro děti v MŠ
VÍTÁNÍ LÉTA
15 16
24 25
Informace ředitelky školy o výši úplaty za předškolní vzdělávání v mateřské škole
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Žáci vytvořili knihu a zažili autorském čtení

Žáci vytvořili knihu a zažili autorském čtení

Celoroční tvořivá práce žáků 2. B, 4. A a 5. A v dílnách psaní vyvrcholila koncem června autorským čtením. Knihu, kterou si děti nejen napsaly, ale také samy ilustrovaly, představily před publikem, svými rodiči a sourozenci. Dokonce se i křtilo a připilo šampaňským.
Děti zpracovávaly texty v dílnách psaní během celého školního roku. V hodinách přemýšlely nad tématem a ke psaní používaly propracovanou myšlenkovou mapu. Důležitou součástí celého procesu byla konzultace se spolužáky a učitelkou, při které děti rozebíraly své náměty, myšlenkovou mapu a hrubou verzi textu. Po zpětné vazbě od ostatních upravovaly a vylepšovaly svůj text, než se pustily do jeho finální podoby.
V dílnách psaní šlo o mnohem více. Děti získávaly zábavnou formou přehled o slohových útvarech díky minilekcím. V knihách tak najdete dopis, popis, charakteristiku, informační text, pohádku, příběh dobrodružný, hororový, detektivní, se zvířecími i dětskými hrdiny a v neposlední řadě také osobní úvahy.
Při autorském čtení se děti mohly cítit jak skuteční spisovatelé. Každý žák vybral z knihy svůj text a přednesl jej. Slavnost probíhala v naší škole a vážíme si, že rodiče zajistili občerstvení. Věříme, že v následujících letech se budou tisknout další knihy našich dětí a že psaní bude dělat radost.