Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27
ŠD zná vítěze Školní družina hledá talent
28 1 2 3 4 5
6 7 8
Den naruby
9 10 11 12
13 14 15 16
První setkání NANEČISTO
17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28
Den učitelů a vzájemné učení žáků
29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Žáci vytvořili knihu a zažili autorském čtení

Žáci vytvořili knihu a zažili autorském čteníCeloroční tvořivá práce žáků 2. B, 4. A a 5. A v dílnách psaní vyvrcholila koncem června autorským čtením. Knihu, kterou si děti nejen napsaly, ale také samy ilustrovaly, představily před publikem, svými rodiči a sourozenci. Dokonce se i křtilo a připilo šampaňským.
Děti zpracovávaly texty v dílnách psaní během celého školního roku. V hodinách přemýšlely nad tématem a ke psaní používaly propracovanou myšlenkovou mapu. Důležitou součástí celého procesu byla konzultace se spolužáky a učitelkou, při které děti rozebíraly své náměty, myšlenkovou mapu a hrubou verzi textu. Po zpětné vazbě od ostatních upravovaly a vylepšovaly svůj text, než se pustily do jeho finální podoby.
V dílnách psaní šlo o mnohem více. Děti získávaly zábavnou formou přehled o slohových útvarech díky minilekcím. V knihách tak najdete dopis, popis, charakteristiku, informační text, pohádku, příběh dobrodružný, hororový, detektivní, se zvířecími i dětskými hrdiny a v neposlední řadě také osobní úvahy. 
Při autorském čtení se děti mohly cítit jak skuteční spisovatelé. Každý žák vybral z knihy svůj text a přednesl jej. Slavnost probíhala v naší škole a vážíme si, že rodiče zajistili občerstvení. Věříme, že v následujících letech se budou tisknout další knihy našich dětí a že psaní bude dělat radost.