V měsíci duben děti shlédly loutkové divadlo "Šikula". V rámci hudebního týdne se děti seznámily s orffovými, ale i netradičními hudebními nástroji. Jako celá školka vynášely Moranu pro symbol příchodu jara a loučení se zimou. Seznámily se s tradicemi Velikonoc a na zahradě MŠ v rámci těchto svátků jara plnily zajíčkovy úkoly. V závěru měsíce se dozvěděly. jak probíhá životní cyklus různého hmyzu, který u nás žije.